Bütçe 6, proje 30 milyon TL

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. ATSO’nun 6 milyon bütçesinin olduğunu söyleyen Başkan Serteser, 30 milyon TL’lik proje desteği aldıklarını söyledi

Bütçe 6, proje 30 milyon TL
Bütçe 6, proje 30 milyon TL Admin
Bu içerik 3199 kez okundu.

Akrones Termal Otel’de gerçekleşen basın toplantısınaATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATOS Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, yönetim Kurulu üyeleri Afyon Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, ODAK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rabia Güzbey ile basın mensupları katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Serteser, “Son yıllarda Avrupa Birliği ve Zafer Kalkınma Ajansı projelerinde gözle görülür bir ivme yakaladık. Ayrıca aynı anda iki Ur-Ge projesi yürüten nadir Odalardan birisiyiz. Bu nedenle mutluluk duyuyoruz. İlimizin gelişimi ve kalkınması için her daim proje üreten, yürüten ve projelerde yer alan bir kurum olduk. Son 8 yıllık döneme baktığımızda 16 ulusal, 5 Uluslararası olmak üzere 21 projeye dâhil olduk ve yürüttük”

Önemli projeler

2009’dan bu yana kazanılan projeler hakkında bilgiler veren Serteser, “Sağlık Turizminde İş Sağlığı Güvenliğinin Artırılması Projesi, KOBİ Hastanesi Ve Avrupa Ağı Projesi, KOBİ Akademisi, ATSO Yeşil Etikete Kavuşuyor, Urge Doğaltaş Güçbirliği Projesi Urge Projesi, Afyonkarahisar İhracatı Artırma Urge Projesi, Afyonkarahisar Konferans Ve Kongre Merkezi Fizibilite Etüdü Hazırlanması Projesi (ZEKA,2017), Pazarlama, Satış Ve Müşteri İlişkileri Eğitimi (ZEKA 2015-2016), ATSO Enerjisi İle İşletmelere Işık Tutuyor, Afyonkarahisar'daki İşletmeler Gücünü Güneş Enerjisinden Alıyor, TSE ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Sistemi Eğitimi, Afyonkarahisar Ticaret Ve Sanayi Odası Mesleki Yabancı Dil Eğitim Ve Gelişim Merkezi, Afyonkarahisar İlinde Sürdürülebilir Atık Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi, Afyonkarahisar İli, Potansiyel Ve Alternatif Yatırımların Belirlenerek, Ön Fizibilitelerinin Hazırlanması, Kurumsallaşma, İletişim Teknikleri, Stres Kriz Toplantı Ve Zaman Yönetimi Eğitimleri, ATSO Performans Değerlendirme Sistem Danışmanlığı, Dijital Arşiv Ve Doküman Yönetimi Projesi, Afyonkarahisar Merkezdeki Özel Sektör Aktörlerinin Proje Yazma Ve Yürütme Kapasitesini Arttırmak, Afyonkarahisar İlinde Faaliyette Bulunan Küçük Ve Orta Ölçekli Mermer İşletmelerinde Kurumsal Kimliğin Oluşturulması Ve Uluslararası Rekabet Gücünün Artırılmasına Yönelik Yönetici Eğitim Projesi (Merkur), Kocatepe Staj Konsorsiyumu Projesi, Yöresel Ürünlerin Ekonomik Değerinin Anlaşılmasına Yönelik Araştırma Raporu Hazırlanması, Tr33 Bölgesi Maden Potansiyelinin Araştırılması, Gençler Kariyer Yolunda, Karar Alıcılar Hep Yanında, Esp-Turizm Sektöründe Özel Amaçlı İngilizce Uzaktan Eğitimi”

30 milyon TL’lik destek

Hazırlanan projelerden 30 milyon TL’nin üzerinde destek elde ettiklerini ATSO’nun bütçesinin ise 6 milyon TL olduğunu dile getiren Başkan Serteser, “Saydığımız bu projelerden bugünkü döviz kurlarına göre 30 milyon Türk Lirası’nı aşkın destek hakkı elde ettik. Tabii proje bazlı faaliyetlerde paranın hepsi bir anda verilmiyor, proje hakkında çalışmalar yaptıkça para geliyor. Şunu vurgulamak gerekir: Yaptığımız projelerde hak ettiğimiz hibe miktarı önemli bir meblağ tutuyor. Daha çok proje hazırlayarak, bu projelerin çalışmalarına daha çok yoğunlaşarak hem hizmet kalitemizi yükseltmemiz, hem de mühim bir finansal kaynak elde etmemiz mümkündür” KOBİ Hastanesi Projesinden de bahseden Başkan Serteser, “Hem Avrupa’da hem Türkiye’de işletmelerin yüzde 99’undan fazlasını KOBİ’ler oluşturmaktadır. KOBİ’ler aynı zamanda istihdamın yüzde 90’ından fazlasını ve ihracatın ise yaklaşık yüzde 60’ını üstlenmektedir. Bu rakamlar, KOBİ’lerin Avrupa ve Türkiye ekonomisindeki rolünü açıkça göstermektedir; diğer yandan ekonomide bu denli öneme sahip olan KOBİ’lerin elbette birtakım sorunları bulunmakta. Bu sorunların başında öz kaynak yetersizliği ve kredi teminindeki güçlüklerden oluşan finansal sorunlar gelmektedir”

Şehrimize hayır getirsin

“KOBİ Hastanesi projesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2018 yılında başlatılan ATSO KOBİ Akademisi projesinin devamı niteliğini taşıyor” diyen Başkan Serteser, “KOBİ Hastanesi projesi çerçevesinde KOBİ’lere ön danışmanlık yapılacak, “hastalık” olarak tanımlanabilecek aksaklıklar tespit edilecek; bu doğrultuda eğitimler düzenlenecek. 183 bin 394 Avro bütçeye sahip projede Romanya’dan Sibiu Ticaret ve Ziraat Odası, Litvanya’dan Siauliai Ticaret ve Sanayi Odası, Bulgaristan’dan Varna Ticaret ve Sanayi Odası yabancı ortaklar olarak belirlerdi. Projenin yerel ortakları ise Afyonkarahisar Ticaret Borsası ile ATSO’nun Kardeş Odaları’ndan Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Projemizin ilgi çekeceğini düşünüyorduk. Nitekim, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu da Nisan ayında İstanbul’da gerçekleştirilen Lansman Toplantısı’nda Odamızın bu projesinden bahsetmiş, ertesi günkü ulusal gazetelerde de projemiz yer almıştı.  2018’in Eylül ayında benim de katıldığım toplantıda ilk kez duyurulan Türkiye-AB İş Dünyası teklif çağrısının şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaybubet evlerine baskın
Gaybubet evlerine baskın
Bu kadarda olmaz
Bu kadarda olmaz