FETÖ’de 2 beraat

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. 2’si tutuklu 18 kişinin yargılandığı davalarda mahkeme heyeti 2 kişiyi tahliye etti.

FETÖ’de 2 beraat
FETÖ’de 2 beraat Admin
Bu içerik 2162 kez okundu.

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.  Tutuklu sanıklar Mevlüt Çelik ile Abdurrahman Sonakalan duruşmaya kaldıkları cezaevinden avukatları ile birlikte segbis sistemi ile katıldılar. Savunmalarını yapan sanıklar suçsuz olduklarını tahliylerini istediler. Mahkame heyeti her iki sanğının tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmalarını dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.

BERAAT ETTİLER

Yasa dışı terör örgütüne üye olma iddiasıyla haklarında kamu davası açılan Kamil Kızılca ve Mehmet Akın haklarında mütala veren Cumhuriyet Savcısı sanıklar hakkında açılan davadalarda yeterli delil bulunamadığından sanıkların beraatlarına karar verilmesini istedi. Sanıklar ve müvekkilleride savcının talebi doğrultusunda beraatlerine karar verilmesini istediler. Mahkeme heyeti ayrı ayrı olarak yargılanan her iki sanığınberaatlarına karar verdi.

İFTİRAYA UĞRADIM

Tutuklu olarak yargılanan Denizci astsubay’ı Mevlüt Çelik savunmasında birlikte nöbet tuttuğu kişinin attığı iftiradan dolayı cezaevinde olduğunu belirterek, “Eşim ve ailem bakıma muhtaç. Tahliyemi istiyorum” dedi. Diğer tutuklu sanık Abdurahman Sonakalan’da yaptığı savunmada bakmakla yükümlü olduğum 2 çocuğum ve yaşlı bir annem var. Tahliyemi istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti her iki dosyadakı eksiklikler nedeniyle duruşmaları ileri bir tarihe ertelerken, sanıkların tutukluluklarının devamına karar verdi.

ETKİN PİŞMANLIĞI KABÜL ETMEDİ

Tutuksuz olarak yargılanan Ebru Çağlar duruşmada mahkeye heyetinin , “Emniyette ve savcılıkta verdiğiniz ifadeleriniz etkin pişmanlık kapsamnıda verdiğiniz anlaşılıyor. Etkin pişmanlığı kabül ediyormusunuz?” yönündeki sorusunu cevaplandıran sanık Çağlar, “Vermiş olduğum ifadelerimi etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için vermedim. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istemiyorum” cevabını verdi. Daha sonra savunmasını yapan Çağlar, “Bursa’da yurtta çalışıyordum Danışmada görev yaptım. Öğrenci evlerinden sorumlu değildim. Sigortam yatmadığı için işyerinden ayrıldım. ByLock kullanmadım. Kakao kullandım”Mahkeme heyetinin, ‘ neden 3-4 hat kullandın?’ sorusuna sanık net olarak cevap veremedi. Duruşma tanıkların dinlenmesi için ileribir tarihe ertelendi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı