FETÖ’de 2 beraat, 7 ceza

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. 2 kişiye beraat kararı veren mahkeme heyeti tutuklu olan 3 kişiyide hükümle birlikte tahliye etti.

FETÖ’de 2 beraat, 7 ceza
FETÖ’de 2 beraat, 7 ceza Admin
Bu içerik 2646 kez okundu.

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.  Mahkeme heyeti tutuklu olarak yargılanan Adnan Çıtak’a 7 yıl 11 ay, Ramazan Öğmüş’e 7 yıl 6 ay ve Mustafa Özcan’a 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verirken cezaevinde yattıkları ı süreyi göz önüne alarak tahliyelerine karar verdi.

BEREAT ETTİLER

Yasa dışı terör örgütüne üye olma iddiasıyla haklarında kamu davası açılan Veysel Uğur ve Fevzi Kabakçı haklarında mütala veren Cumhuriyet Savcısı sanıklar hakkında açılan davadalarda yeterli delil bulunamadığından sanıkların beraatlarına karar verilmesini istedi. Sanıklar ve müvekkilleride savcının talebi doğrultusunda beraatlerine karar verilmesini istediler. Mahkeme heyeti ayrı ayrı olarak yargılanan her iki sanığınberaatlarına karar verdi.

AYNI CEZAYI ALDILAR

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma suçlamasıyla dava açılan karı-koca Lütfullah Arslan ve Esra Arslan karar duruşmasında son savunmalarını yaptılar. Her iki sanıkta suçsuz olduklarını belirterek beraatlerini istediler. Mahkeme heyeti her iki sanığıda 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.  Ayşe Koç 6 yıl 3 ay hapis cezası alırken, ifadesi etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde değerlendiren Ayşenur Çatıkkaş’a 1 yıl 11 ay 22 gün hapis cezası verildi. Verilen ceza hükmün açıklanması geriye bırakılması çerçevesinde ertelenirken, dün görülen davaların bazılarını dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için mahkeme heyeti ileni bir tarihe erteledi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

FETÖDE KİM NE

CEZA ALDI ?

 Lütfullah Arslan  8 yıl 1 ay 15 gün

Esra Arslan 8 yıl 1 ay 15 gün

Adnan Çıtak   7 yıl  11 ay (Tahliye)

Ramazan Öğmüş 7 yıl 6 ay (Tahliye)

Mustafa Özcan 6 yıl 10 ay 15 gün (Tahliye )

Ayşe Koç   6 yıl 3 ay

Ayşenur  Çatıkkaş  1 yıl 6 ay 22 gün

Veysel Uğur  Beraat

Fevzi Kabakçı  Beraat

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı