MURSİ DİRENİŞİN ÖĞRETMENİDİR

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan vefat eden Muhammed Mursi ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Sisi cuntasına karşı cunta mahkemelerinde sürdürdüğü direnişini, aziz ve müstakim duruşunu şehadetle taçlandıran, Mısır’ın meşru cumhurbaşkanı Muhammed Mursi öncülerimiz olan şehadet kervanına katılmıştır”

MURSİ DİRENİŞİN ÖĞRETMENİDİR
MURSİ DİRENİŞİN ÖĞRETMENİDİR Admin
Bu içerik 464 kez okundu.

Yazılı bir basın açıklamasında bulunan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan Asrın firavunlarına karşı asrın şahidi olan Muhammed Mursi’nin meşru cumhurbaşkanlığını engellemek için dünyanın bütün emperyal güçleri ve ümmetin başına bela olan rezil ve aşağılık işbirlikçileri hep birlikte kumpaslar kurdular. Meşru cumhurbaşkanlığını elinden almakla kalmadılar, tutukladılar, zindanlara attılar. Hastalığının tedavisine izin vermediler. Dünyanın umursamaz bakışları, ümmetin suskunluğu arasında yavaş yavaş öldürdüler, katlettiler. Muhammed Mursi, bu süreçte asla boyun eğmedi, dik durdu, zillete karşı izzeti tercih etti. Mursi zindanda her gün bir dava arkadaşının idamına şahid oldu.

Siyonizmin uşağı

Arslan, “Evet, bugün Sisi cuntası ve arkasındaki zalimler ne kadar suçluysa, sessizliğiyle bu zulme cesaret verenler de suçludur. Hepimiz suçluyuz! Ama bilmeliyiz ki bütün bu zulümler sadece ayağa kalkmamızla bir anda bitecek. Biz haykırdığımızda çağın kisralarının, nemrutlarının, firavunlarının sarayları çökecek!  O mübarek şehadet kervanına katılan Mursi; “Çocuklarımız, bizim için, ‘Onlar adamdı’ diyecekler” diyordu! Ve adamlığını canıyla ispatladı. Ne Sisi cuntasının yargısını tanıdı, ne hakikati eğip büktü, ne kişisel geleceğini zerre kadar düşündü! Muhammed Mursi, hep İslam’ı, hep Müslümanları, hep ümmeti düşündü! Siyonizmin uşağı Sisi cuntası ve arkasındaki destekçilerini lanetliyoruz. Emperyalizmin İslam dünyasındaki karanlık oyunlarını boşa çıkarmaya ahd ediyoruz. Türkiye halkı olarak 6 yıldır Mısır halkını, Mursi ve yol arkadaşlarını, Rabia direnişinin yiğit evlatlarını yalnız bırakmadığımız gibi bundan sonra da kardeşlerimizin yanında durmaya devam edeceğiz. Zindanlarda esir tutulan kardeşlerimizin sesi olmaya, duası olmaya devam edeceğiz”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor