Hak ve hukuk seçimi

CHP’li Burcu Köksal, İstanbul'da bulunan Afyonkarahisarlılarla bir araya geldi. Köksal, "Bu seçim adalet, hukuk ve hak seçimidir. O sebeple, akrabalarımıza, arkadaşlarımıza dostlarımıza, komşularımıza yada hangi partiye oy vermişse versin vatandaşlarımıza bu durumu iyi anlatmamız gerekiyor" dedi.

Hak ve hukuk seçimi
Hak ve hukuk seçimi Admin
Bu içerik 1190 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, İstanbul'daki seçim çalışmalarını CHP'li Afyonkarahisar Belediye Başkanları ile sürdürdü.  CHP Genel Merkezi tarafından 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimleri için ilk olarak Zeytinburnu sonrasında ise Gaziosmanpaşa İlçe Sorumlusu olarak görevlendirilen Milletvekili Köksal, Ramazan ayının başından bu yana İstanbul'da seçim çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Başkanlarda eşlik etti

İstanbul'da çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmayan Milletvekili Köksal'a seçim çalışmalarında Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen, Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız ve Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Mehmet Ali Sakal'da eşlik ettiler. İstanbul'da ikamet eden Afyonkarahisarlılarla bir araya gelen Köksal, "Gittiğimiz her bölgede 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine günler kala AKP’nin ayrıştırıcı söylemlerinin vatandaşlar tarafından büyük tepki topladığını görüyoruz. Her yerde Ekrem İmamoğlu sevgisi ile karşılaşıyoruz. Esnaf ve ev ziyaretlerimizin yanı sıra STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile de bir araya geliyoruz. Seçmenlerimizdeki kararlığı açık bir şekilde görüyoruz." dedi.

Adaleti sağlayacağız

Büyükçekmece'deki Afyonkarahisarlılarla kahvaltıda buluşan ve İstanbul'da bulunan Afyonkarahisarlı Sivil Toplum Örgütlerini de ziyaret eden Köksal, "23 Haziran'da yapılacak seçim sıradan bir seçim değil. Bu seçim hakkı sahibine teslim etme seçimi. Bu seçim adalet, hukuk ve hak seçimidir. O sebeple, akrabalarımıza, arkadaşlarımıza dostlarımıza, komşularımıza yada hangi partiye oy vermişse versin vatandaşlarımıza bu durumu iyi anlatmamız gerekiyor. Ekrem İmamoğlu 16 milyon İstanbullunun Belediye Başkanıdır. Seçilmiş Başkanımızın siyasi baskılarla mazbatası elinden alınmıştır. İstanbullu vatandaşlarımızın 23 Haziran'da Ekrem İmamoğlu'na tekrar hakkını teslim edeceğinden şüphemiz yok. 23 Haziran'da hakkı, hukuku ve adaleti vatandaşlarımızla birlikte tekrar sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Sistemi değiştireceğiz
Sistemi değiştireceğiz