Evimizde kazanmak istiyoruz

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic ile oyuncu Marko Guduric, Anadolu Efes mağlubiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Evimizde kazanmak istiyoruz
Evimizde kazanmak istiyoruz Admin
Bu içerik 722 kez okundu.

İlk olarak maçı değerlendiren Zeljko Obradovic, taraftarlara da destekleri için teşekkür ederek “Üçüncü çeyrek, Efes’in kazandığı ve kararlı oynadığı çeyrekti. Bizden daha iyi oynadılar. Onları tebrik ediyorum. Her maçtan sonraki gibi bir sonraki maça hazırlanmamız gerekiyor. Bir sonraki maç da kendi evimizde. Biliyoruz ki ondan sonra da burada bir daha oynama fırsatımız olacak. Taraftarlara da destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi. Anadolu Efes’in özellikle üçüncü çeyreklerde daha iyi olması üzerine sorulan soruya Koç Obradovic, şu şekilde cevap verdi: “Belki daha iyi teknik ekibi, olanakları ve kadrosu vardır. Ahmet’in acısından olabilir, Gigi Datome’nin şu an hastanede olmasıyla alakası olabilir. İki aydır uzunlarımız yok. Bundan olabilir. Kim bilir?” Fenerbahçe Beko’nun şampiyonluk şansını ne kadar gördüğü sorunu ise Obradovic, “Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Kendi evimizde bir maçımız daha var. Önemli bir maç olacak. Onu kazanıp tekrar buraya dönmeye çalışacağız.” diye yanıtladı.

Bahane üretmiyoruz

Yedinci maçın tekrar Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olmasının bir dezavantaj olup olmadığına ilişkin soruya Koç Obradovic, “Sadece sahamızdaki maçı düşünmemiz gerekiyor. Ondan sonrasını düşünmek için vaktimiz var.” şeklinde cevap verdi. Bir basın mensubunun ‘Erick Green’in altıncı maçta oynama ihtimali var mı?’ sorusuna Zeljko Obradovic şöyle yanıt verdi: “Şu anda Gigi’nin dönmesi bile çok büyük bir mucize. Darüşşafaka maçından beri oynamıyor. Final Four’da yoktu. Play-off serisinin birçok maçında da yoktu. Beşe beş sadece iki tane idman yapıp oynamaya başladı. Bu normal mi sizce? Ben aslında bunları konuşmak istemiyorum. Çünkü bahane üretiyormuşum gibi oluyor ama bunlar da bilgiler. Erick de aynı şekilde. Çok fazla idman yapmaya vakti yok. İdmansız oynayabilse herkes oynar. Yarın duruma bakacağız. Ona göre karar vereceğiz. Belki oynayabilir.”

Benim için özel bir sezon

Final serisinin kolay bir seri olmadığını belirten Obradovic, “İyi bir rakibe karşı oynuyoruz. Oyuncularım sahaya her şeyini sahaya veriyorlar. Bütün performanslarını ortaya koyuyorlar. Ahmet çok kötü hissetmesine rağmen oynamak istedi. Takımına destek olmak istedi. Melli’ye gelince son iki aydır hiç dinlenmeden değişik pozisyonlarda oynuyor. Kalinic de aynı şekilde. Bu durum beni gerçekten gururlandırıyor. Benim için özel bir sezon. Zorluklar içerisinde sonuna kadar savaşan bir takıma sahibiz. Sonuç ne olursa olsun savaşmaya da devam edecekler. Benim en gurur duyduğum nokta bu. Taraftarımızın da bunun farkında olduğunu biliyorum. Çarşamba günü Ataşehir’e gelerek bize destek olacaklarından eminim.” ifadelerini kullandı. Oyuncumuz Marko Guduric ise, “Play-off zamanı. Ev sahibi ekip sahasını çok güzel korudu. Bizden daha iyi oynadılar. Şimdi videoyu izleyip hatalarımıza bakarak kendi sahamızı korumak için çalışacağız.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı