KENT MEYDANI AKÜ İLE ŞENLENECEK

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ODAK Gazetesini ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmenimiz Rabia Güzbey’e önümüzdeki dönemde yapacakları projeler hakkında bilgi veren Prof. Karakaş, “Kent meydanında etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi

KENT MEYDANI AKÜ İLE ŞENLENECEK
KENT MEYDANI AKÜ İLE ŞENLENECEK Admin
Bu içerik 1247 kez okundu.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş beraberinde Rektör Kurumsal İletişim Danışmanı Senai Çoşkun, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Taner Tükelay ile birlikte ODAK’ı ziyaret etti. Samimi bir hava içerisinde geçen ziyarette AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş Tıp Fakültesinin ayrılması ile birlikte üniversitenin lokomatif fakültesi olarak Veterinerlik ve Mühendislik fakültelerini belirlediklerini belirterek, “Turizm Fakültesini de öne çıkarmayı hedefliyoruz. Valilik, Belediye ve Zafer Kalkınma Ajansı ile işbirliği yapıyoruz. Protol imzaladık. Hukuk Fakültesini akademik alanda güçlendireceğiz. Sanayici ve iş adamlarımız ile bir araya geliyoruz. Ortak çalışmalar yapıyoruz. Sanayicilerimizin ara ve teknik eleman açıklarının gidermeleri yönünde girişimlerimiz var”

ŞEHİR İLE BÜTÜNLEŞECEĞİZ

Üniversite-şehir işbirliği noktasında zaman zaman eleştiri aldıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Karakaş, “Üniversitemize gelen öğrencilere Afyon’u tanıtıyoruz. Kaleyi, Kocetepe’yi gezdirip gösteriyoruz. Şehir merkezini tanıtıyoruz. Kültür faklılığını ortadan gidermek için çalışıyoruz. Ben öğrencilerin tarafındayım. Sosyal-kültür ve bilginin içinde yer alan festival yapacağız. Halkla bütünleşme adına yapımı tamamlanan Kent meydanından yararlanmak istiyoruz. Bu meydanda üniversitemizin sosyal ve kültürel etkinliklerini gerçekleştireceğiz.  Basın kuruluşları arasındaki ilişkilerimiz çok güzel” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor