Protokol imzalandı

İscehisar İlçesinin kalkınması adına, ülkemizde yatırım öncelikleri arasında bulunan güneş enerji santralinin kurulumu adına ilk adımlar atıldı

Protokol imzalandı
Protokol imzalandı Admin
Bu içerik 1161 kez okundu.

Merkezi Ankara’da bulunan ikratech İnş. Bil. Ener. San. Tic. Ltd. Şti. Yetkilileri ile imzalanan protokol gereği 3 ay içerisinde çağrı mektubu alınarak tesisin ihale aşamasına getirilmesi sağlanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin; ”Devletimizin en çok önem verdiği ve desteklediği konuların başında Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kullanımı gelmektedir. İlçemizi kalkındırmak daha ileriye taşımak adına önceliklerimiz Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Zafer Kalkınma Ajansı gibi kurumların teşvikleri başta olmak üzere yatırımların bir an önce yapılmasını sağlamaktır” dedi.

İlk adım atıldı

Belediye Başkanı Ahmet Şahin, “Bu amaçla ilk adımı attık,  6 ay gibi bir süre sonrasında İscehisar Belediyesi olarak ilk elektrik üretimimizi yapmayı planlıyoruz. Tesisten üretilen elektriğin 10 yıl süresince Devlet tarafından alım garantisi bulunmaktadır. İlk aşamada 1 MW Lisanssız Elektrik Üretimi Tesisi kurulacak olup yaklaşık maliyeti ortalama 1.065.000 Euro’dur. Devlet alım garantili yapılacak olan tesis 6 yılda kendi maliyetini karşılayacaktır. Tesisin 30 yıl verimli çalışma süresi bulunmaktadır. Tesisin aylık getirisi ortalama 150 bin TL olup, 30 yıllık getirisi 54 milyon TL’dir. Memleketimize hayırlı olsun inşallah.”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor