'Referandum yapılsın'

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, ülkemizdeki Suriye'lilerin ve diğer tüm yabancıların gönderilmesini için bir referandum yapılmasını istediklerini söyledi.

'Referandum yapılsın'
'Referandum yapılsın' Admin
Bu içerik 1423 kez okundu.

Geçtiğimiz gün Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kumartaşlı ve beraberindeki heyet, ziyarette önemli açıklamalarda bulundu. Ziyarette; Mahalle muhtarlarının görev ve sorumluluklarının çok kapsamlı olduğunu belirten Kumartaşlı, mahallelerimizde bir hayli fazla sayıda olan Suriye'li mülteciler konusuna değindi.

Rahatsızız

İlimizdeki Suriyeli ve yabancı mültecilerden rahatsızlıklarını dile getiren Kumartaşlı, bu konuda sürekli şikayetler aldıklarını söyledi. Suriyeli mülteciler konusundaki rahatsızlıkta kendilerinin de bir taraf olduklarını belirten Kumartaşlı; " İlimizdeki Suriyeli, yabancı göçmenler durumundan oldukça rahatsızız. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Halkımızın % 99,9'u bu durumdan rahatsız. Bu konuda bir referandum yapılsın sonuç o zaman ortaya çıkacaktır. Memnuniyetsizlik hat safhadadır" dedi.

İçim sızlıyor

Son iki yıl içinde memleketimize Suriye'den 5 şehit geldiğini söyleyen Başkan Kumartaşlı; " Ben şehit cenaze töreninden geldiğim zaman derneğimize girerken, Anıtparkta oturup keyif çatan Suriye'lileri gördüğüm zaman psikolojim bozuluyor. Derneğimizde Şehit anne ve babaları bu konuda telkinlerde bulunuyorlar. "Evlatlarımız bunlar için mi Şehit oldu" diyorlar. İnanın içimiz sızlıyor. İnşallah bu konuda bir çözüm üretilecektir. Çünkü gidişat hiç iyi değil. İnanın benim bu serzenişlerim tüm halkımızın, Şehit Annelerinin, babalarının, evlatlarının, Gazilerimizin serzenişleridir" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı