Salonlar rağbet görmüyor

İGM Haziran ayı oturumları sürüyor. Dün yapılan oturumda meclis üyeleri komisyonlardan gelen raporları görüşerek karara bağladılar.

Salonlar rağbet görmüyor
Salonlar rağbet görmüyor Admin
Bu içerik 1082 kez okundu.

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarının dördüncü gün oturumu İGM Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında yapıldı.  Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda İGM üyeleri komisyonlardan gelen raporları görüşerek karara bağladılar.

Çöp bidonu alınacak

İl Genel Meclisi üyelerince daha önceden komisyonlara havale edilen talep ve başvurularla ilgili olarak komisyonlarca hazırlanan raporlar dünkü oturumunda okunarak görüşüldü. Dinar İlçesine bağlı köylerde eskiyen çöp bidonları ile yetersiz olan köylere yeni çöp bidonlarının alınıp dağıtılması için yapılan başvuru komisyonlarca olumlu karşılandı. Bidonların Dinar Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından temin edilmesi kararlaştırıldı. Bu arada yol, kanalizasyon, duvar, köprü gibi taleplerle ilgili olarak yapılan taleplerde komisyonlarca köylerin bağlı oldukları ilçelerin Köylere Hizmet Götürme Birliklerine gönderildi. Bu arada Vali Mustafa Tutulmaz tarafından meclise gönderilen İhsaniye ilçesi Ayazini Köyündeki imar değişikliği teklifi de meclis üyelerince kabul edildi.

Abonelikler yapılmamış

Dinar ilçesine bağlı Yıprak Köyüne düğün salonunu yapılması yönünde verilen önergeyi inceleyen komisyon üyeleri köye yapılacak olan düğün salonunun Dinar Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılması yönünde karar verdi. Komisyonların vermiş olduğu karar meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi. İGM Başkanı Burhanettin Çoban, “Yıprak kapanan belde belediyesi idi. Köy muhtarlığının gelir getiren hiçbir şeyi yok. Ayrıca daha önceden köylere yapılmış olan düğün salonlarımızın bazılarının bir yıldır elektrik su aboneliklerinin yapılmadığını gördük. Köylerde düğün sahipleri düğünlerini kendi evlerinin önünde yapıyor. Yapılan düğün salonlarının köy dışında olması nedeniyle fazla rağbet görmüyor”

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 ev 3 araçtan hırsızlık
4 ev 3 araçtan hırsızlık
Parasına kavuştu
Parasına kavuştu