Proje 23 hedef 2023

2023 Vizyonu Eğitim anlayışının temel felsefe ve politikaları doğrultusunda Sinanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2019-2023 yılları arasında tüm okullarda uygulanması amacıyla hazırlanan “Proje 23 Hedef 2023” proje çalışması hayata geçiriliyor.

Proje 23 hedef 2023
Proje 23 hedef 2023 Admin
Bu içerik 338 kez okundu.

Okullarda yaşanan tüm sıkıntılardan hareketle hazırlanan “Proje 23 Hedef 2023” projesi kapsamında değerler eğitimi, kültür, sanat, sağlık, spor, doğa, tarih, edebiyat, müzik, resim, teknoloji, turizm ve rehberlik gibi başlıkları altında 23 etkinlik başlığıyla eğitimler verilecek, etkinlikler yapılacak. Projenin tanıtımı için Sinanpaşa ilçesinde düzenlenen program Vali Mustafa Tutulmaz, Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Avcı, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Avcı ve Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı projeyi tanıtan ve proje hakkındaki görüşlerini içeren birer konuşma yaptı.

Eğitimli toplumlar değer katar

Daha sonra söz alan ve projenin uygulanmasından çok mutlu olduğunu dile getiren Vali Mustafa Tutulmaz: “23 proje ile 2023’e giden yolda Sinanpaşa ilçemiz bizde bu yolda varız diyor. Biz eğitimimize katkı sağlayacak projelerle gündemde olmak istiyoruz diyor. Bunun bir sonucu olarak ta 23 proje bugün start alıyor. Bu projeden çok mutlu olduğumu tekrar etmek isterim. Toplumların, kurumların, tek tek ailelerin insanın olduğu her yerde insanın kaliteli olması oraya artı değer katar. Kalite kendiliğinden gelmez. Eğer öyle olsaydı dünyanın bütün toplumları en üst düzeyde olurdu. Dünyanın bütün toplumları en üst düzeyde değil. Akademik, ekonomik, üretim, toplumsal ilişkiler, insani ilişkiler açısından baktığımızda birçok insan, çok sayıda toplum var ama hepsi birbirinden farklı.  İşte bu farklılığı ortaya çıkaran, iyi ile kötüyü ayırt eden husus eğitimdir. Eğitimli toplumlar insanına değer katar. Değerli insanı olan toplumlarda daha gelişmiş, daha müreffeh, toplumda, dünyada daha etkili olan insanlardır. Bu sebeple bizler eğitime daha fazla değer vermek durumundayız” dedi.

Ailenin ilgisi çok önemli

Eğitimdeki başarının en önemli sacayağının aile olduğunu vurgulayan ve ailenin ilgisinin çocuğun eğitimdeki başarısını olumlu yönde etkilediğini belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “Her projenin kendine yönelik bir katkısı mutlaka var. Yeter ki projelere sahip çakalım ve gerçekten inanarak yapalım. Bizim İhsaniye ilçemiz genel olarak baktığımızda geri kalmış ilçelerden aslında. Ama son iki yılda elde edilen başarılar beni son derece mutlu etti. 2 yıl sonra Sinanpaşa’da da çok iyi örnekler olacağını ben şimdiden görüyorum. 23 projede de çok güzel konular ele alınmış. Bunlardan en önemlisi ailedir. Ailenin içinde olmadığı hiçbir proje ya da eğitim faaliyeti istediğimiz şekilde başarıya ulaşmıyor. Bazı iyi örnekler elbette vardır ama çok az sayıdadır. Ailenin ilgili olduğu öğrenciler akademik başarıda daha fazla ön plandadır. Çevremize baktığımızda memur çocukları genelde okur. Çok zengin olduklarında mı elbette hayır. Onlarda diğer çocuklar gibi aslında ama farkı aile ilgili. Aile okuma dışında farklı yol göstermiyor. Çocukta bu şekilde motive oluyor. Veli öğretmenle konuşuyor, takip ediyor. Çocuk bunu hissettiğinde eğitime bakışı değişiyor. Aileleri daha fazla okulla işbirliği içerisinde tutmalıyız. Her çocuk akademik başarıda iyi olmayabilir. O çocukları da toplumda bir şekilde bir yere getirebilmeliyiz” diye konuştu. Programın devamında 27 Ağustos Sinanpaşa Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunu gösterisi ilgiyle izlendi.  Proje 23 Hedef 2023 adlı projenin tanıtımının yer aldığı video gösterimi ile program sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 ev 3 araçtan hırsızlık
4 ev 3 araçtan hırsızlık
Parasına kavuştu
Parasına kavuştu