Trafik ekipleri eğitiyor

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim” projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine eğitim veriyor.

Trafik ekipleri eğitiyor
Trafik ekipleri eğitiyor Admin
Bu içerik 320 kez okundu.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından geliştirilen ve 2010yılından itibaren uygulanan“Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim” Projesi ile 2018-2019 eğitim öğretim yılında 3 bin 802 proje başlangıcından itibaren toplam 27 bin 45 ilkokul birinci sınıf öğrencisine eğitim verildi.

Hata eğitimle düzeltilir

Konu ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Trafik kazalarının en önemli nedeni olan insan hatası ancak eğitimle düzeltilebilir. Erken yaşlarda başlayan trafik eğitimi, çocukların doğru ve güvenli davranış modellerini öğrenmesi, bunların benimsenip hayat tarzı haline getirilmesi açısından etkili olmaktadır. Bilgi ve beceriler ne kadar küçük yaşlarda öğrenilip uygulanılırsa o derece kalıcı olmaktadır. Çocukluk döneminde doğru ve etkin bir trafik eğitimi almış olan çocuk, ebeveynlerini, sürücü, yolcu veya yaya olarak uyarmaya başlayacak; bu da bir çocuğun en az iki yetişkini, trafikteki davranışları açısından doğru bilgilerle uyaracağını ve yönlendireceğini göstermektedir”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarmadan kaçamadı
Jandarmadan kaçamadı
Vatandaş bilgilendirilmeli
Vatandaş bilgilendirilmeli