Öğretmenlerin maaşı yükselsin

İGM Haziran ayı oturumları devam ediyor. Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban Milli Eğitim ile ilgili olarak yaptığı konuşmada, “Öğretmen ve yönetici atamalarında performas uygulanmalı. Maaşlarıda yükseltilmeli” dedi.

Öğretmenlerin maaşı yükselsin
Öğretmenlerin maaşı yükselsin Admin
Bu içerik 697 kez okundu.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisinin Haziran ayı oturumları devam ediyor .İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmalarının anlatıldığı oturumda konuşan  İGM Başkanı Burhanettin Çoban, “Öğretmenlere iyi ücret verilip, performans değerlendirilmesine tabi tutulsalardı  atamalarda da siyasilere gerek kalmazdı” dedi.

16 YILDA ÇOK DEĞİŞTİ

Sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir toplantıda bulunduğu serzenişi hatırlatarak devam eden Başkan Çoban, “Hükümetimiz yıllardır bütçeden en büyük payı Milli Eğitime ayırdı. Derslik sayımız arttı. İlimizde de derslik başına öğrenci sayısı 16’ya düştü. Fatih Projesi gibi bir proje ile teknolojimiz gelişti. Çocuklarımız çok güzel ortamlarda eğitim ve öğretim görüyorlar”

ATAMA HABERİ OLMAZDI

Başkan Çoban konuşmasının devamında, “Ben belediye başkanı iken bir öğretmen sendikasına yaptığım ziyarette öğretmenlerin maaşı yükselsin dedim Bugün bu görüşümü tekrarlıyorum. Çalışan öğretmen çok ücret ödensin. İyi para verelim. İyi denetleyelim. Öğretmenlere ve idarecilere performans uygulanmalı. O zaman bugün basında çıkan atama haberi olmazdı. Atamalarda da siyasilere gerek kalmaz” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 ev 3 araçtan hırsızlık
4 ev 3 araçtan hırsızlık
Parasına kavuştu
Parasına kavuştu