Ciddi sözler vermeyin

İGM Haziran ayı oturumları devam ediyor. Afyonkarahisar İl Genel Meclisi üyelerine Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendiren Yatırımdan Sorumlu Müdür Yardımcısı Musa Dinçgez, “Gittiğiniz yerlerde Milli Eğitim ile ilgili olarak ciddi sözler vermeyin” uyarısında bulundu

Ciddi sözler vermeyin
Ciddi sözler vermeyin Admin
Bu içerik 624 kez okundu.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisinin Haziran ayı oturumları devam ediyor.  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa Dinçgez 5 yıl boyunca birlikte çalışacakları meclis üyelerini Milli Eğitim yatırımları konusunda bilgilendirdi.  Konuşmasına İGM üyelerine görevlerinde başarılar dileyerek başlayan Milli Eğitim Müdürlüğünde İnşaattan Sorumlu Müdür Yardımcısı Musa Dinçgez, “2020 yılının yatırımlarını birlikte yapacağız. Geçtiğimiz yıl il Özel İdaresi bütçesinden 31 milyon 524 Türk lirası ayrıldı. Bu bütçenin 23 milyonunu yatırım, 7 milyonunu da okullarımızın onarımında kullandık.  Bu yıl hükümetimizin almış olduğu ekonomik tedbirler var.  Özellikle yatırımlar konusunda. Gittiğiniz yerlerde ciddi sözler vermeyin”

Bakımlar yapılacak

Afyonkarahisar il merkezinde bulunan Atatürk İlkokulu, Hoca Ahmet Yasevi İlkokulu okul inşaatlarının parasızlıktan kaynaklanan sorun ile durmadığını belirten Dingeç, “İhaleyi alan müteahhitler Ocak ayında hükümetimizin çıkarmış olduğu tavsiye haklarını kullanarak işlerini yarım bırakmışlardır. Süreç tamamlandıktan sonra okul inşaatları yeniden ihale edilecektir. Bu yıl 74 okulun bakım onarımını yapacağız. Köylerde kapanan 14-15 okulu Valilik onayı ile muhtarlara kullanım haklarını verdik” dedi.

Yetki İl Özel İdaresinde

İl Genel Meclisi üyesi Faruk Kökcür okulların deprem yönetmeliğe göre denetimlerinin yapılıp yapılamadığı yönündeki sorusunu cevaplandıran Dinçgez, “Deprem yönetmeliği ilk çıktığında 490 okul için üniversiteye yazı yazılmış. Daha sonra bakanlığımız tarafından 189 okulda karatlar alındı. Henüz sonuçları gelmedi. Bakanlığımız son çıkardığı yönetmelik ile bundan sonra okulların depreme dayanıklı olup olmadıklarının araştırılması yetkisini İl Özel İdarelere verdi. Bundan sonra yetki İl Özel İdaresinde. Okulların depreme dayanıklı olup olmadığını İl Özel İdareleri yapacak. Konuyla ilgili olarak İl Özel İdaresine 5. yazıyı yazdım” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor