Toy Genel Sekreter mi oluyor?

Recep Oyur’un kendi isteği ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden emekliye ayrılacağını açıklamasıyla birlikte bu göreve kimin getireleceği siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı. ODAK’ın elde ettiği bilgilere göre Deftardar Vekili Murat Toy Genel Sekreterlik görevine getirilecek.

Toy Genel Sekreter mi oluyor?
Toy Genel Sekreter mi oluyor? Admin
Bu içerik 2215 kez okundu.

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yaklaşık 6,5 yıldır sürdüren Recep Oyur İl Genel Meclisinin dün yapılan toplantısında günden dışı söz alarak yaptığı konuşmada  emekli olacağını bu nedenle görevinden ayrılacağını açıkladı.

Benimle ilgisi yok

İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban Recep Oyur’un emekliliği ile ilgili olarak ODAK’ın sorusuna verdiği cevapta, “Genel sekreterlik görevinden emekli olacak olan Recep beyin emeklilik düşüncesi kendi iradesi almış olduğu karardır. Emekli olmasının şahsımla en ufak bir ilgisi bulunmamaktadır. Belediye başkanlığımın döneminden beri kendisiyle uyumlu bir çalışma ortamı geçirdim. Yerine de kim atanacak bilmiyorum. Bu konuda henüz net bir bilgi sahibi değilim”

Oyur emekli oldu

Recep Oyur’un emekli olması ile boşalacak olan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atanacak kişi veya kişilerin isimleri AK Parti kulislerinde konuşulmaya başlandı. ODAK’ın ulaştığı siyasiler İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atanacak kişinin ismini açıklamaktan kaçınırlarken, ODAK’ın elde ettiği bilgilere göre Defterdar Vekilliği görevini uzun yıllardır ilimizde başarı ile sürdüren Murat Toy’un ismi ön plana çıktı. Murat Toy’un İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine asaleten mi yoksa vekâleten mi atanacağı henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor