İNSAN HAKLARINDA GÖREV YAPACAKLAR

İGM Haziran ayı oturumları sürüyor. Dün yapılan oturumda meclis üyeleri gündemde bulunan maddeleri görüşerek karara bağladılar.

İNSAN HAKLARINDA GÖREV YAPACAKLAR
İNSAN HAKLARINDA GÖREV YAPACAKLAR Admin
Bu içerik 739 kez okundu.

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarının ikinci gün oturumu İGM Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında yapıldı.  Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda İGM üyeleri gündemde bulunan bazı maddeleri ilgili komisyonlara havale ederken,  komisyonlardan gelen raporları görüşerek karara bağladılar. İl Özel İdaresine ait olan 03 VY 771 plakalı taşıma römorku ile el silindiri Emirdağ Belediyesine 10 yıllığına tahsis edilirken, İhsaniye ilçesi Döğer kasabası Karataş mevkiine hayvan içme suyu yapılması konusunda olumlu görüş bildiren komisyon raporları kabul edildi.

ÜYELER BELİRLENDİ

Bu arada il ve ilçe İnsan hakları kurullarının kuruluş, görev ve çalışma esasları hakkındaki yönetmeliğine göre il merkez ve ilçelerde kurulu bulunan İnsan hakları komisyonlarında İl Özel İdaresini temsil edecek olan üyeleri belirleyen komisyonun raporu da kabul edildi. Buna göre merkezde Ferda  Ertürk, Başmakçı Uğur Dalgalı, başat Kadir Üçer,  Bolvadin Carullah Kolay, Çay Kadir Çetin, Çobanlar Cengiz Ceylan, Dinar Ahmet Çetin, Emirdağ Necati Şevik, Evciler Şener Çalışan, İhsaniye Nuri Demir, İscehisar  Murat Dikmen,  Hocalar ramazan Alhan, Kızılören Ali Çalışkan, Sandıklı Ahmet Mahmut Saylık, Sinanpaşa Veysel  Tekeli, Sultandağı Doğan kayış, Şuhut Gültekin Özdemir. >>>ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor