Hemşehrilerimiz bir ve beraber

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Ramazan ayının son günlerinde düzenledikleri iftar programıyla başkentteki hemşehrilerini bir kez daha bir araya getirdi.

Hemşehrilerimiz bir ve beraber
Hemşehrilerimiz bir ve beraber Admin
Bu içerik 461 kez okundu.

Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan "Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği olarak 2016 yılı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde almış olduğumuz mülkiyeti derneğimize ait olan bu yerimizde ilk kez bir iftar programı gerçekleştiriyoruz. Bizler Ankara'da Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bütün hemşerilerimizin kardeşlik duygusunun pekişmesine, bir taraftan katkı verirken, bir taraftan Ankara'da okumaya gelen gençlerimize, bir diğer taraftan Ankara'ya sağlık sorunları nedeniyle gelen hemşerilerimize bir yuva olmaya, bir yurt olmaya çalışıyoruz. Bunun için kendimizi mutlu addediyoruz. Bunlar dışında birçok etkinliğimizi bildiğiniz gibi Afyonkarahisar'a da taşıdık”

Hepimiz sahip çıkmalıyız

“Mehmet Şükrü Koçoğlu milli mücadele kahramanlarımızdan 1876 - 1950 yılları arasında yaşamış Atatürk'ün silah arkadaşlarından olan değerli bir isimdir” diyen Özerkan, “Afyonkarahisar'a giderek anma programı yaptık, çok büyük sansasyon oldu. Sahiplendiğimiz için kendimi mutlu hissediyorum. Katılan tüm hemşerilerimize, Afyon'dan iştirak eden, Ankara'dan ve diğer illerden katılan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. En büyük Afyonkarahisarlı Ali Çetinkaya'nın geçtiğimiz günlerde anma törenini yaptık. Yıllardır yapılamayan bir programdı. Son dönemde bunun da temelini atmış olduk. Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Afyonlu olup da sahip çıkmayanları buradan kınıyorum. En büyük Afyonkarahisarlı olan Ali Çetinkaya'ya hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz İsmail Şükrü Çelikalay 1875 - 1950 yılları arasında yaşamış Hacı Bayram Cami'inde bir Cuma namazı hutbesi sonrası 150 tane atlı, 600 tane yaya milis kuvveti oluşturarak Uşak'ta Atatürk'e yardım eden, düşmanı oyalayan ve tarihe geçen bir büyüğümüzdür. Nasip olursa Afyon'da bu değerli din adamımızın da anma gününü gerçekleştireceğiz. Henüz tarihimiz netleşmedi." diye konuştu.

Esik vekillerde katıldı

Afyonkarahisar eski milletvekili Kemalettin Yılmaz, "Bizleri bu akşam bu sıcak ve güzel ortamda bir araya getiren başkanıma ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi karşılıklı saygıda, sevgide ve hoşgörüde sürdürmemiz gerektiğini düşünüyorum." dedi. Afyonkarahisar eski milletvekili Halil Ürün, "Ramazan-ı Şerif'in hayırlı olmasını diliyorum. İftar için yönetime ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Her kim katkı verdiyse Allah hayırlarını kabul etsin. Birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Rabbim nice ramazanlara ve bayramlara eriştirsin. Saygıyla, sevgiyle bu dünyada yaşayarak ömrümüzü bitirelim." dedi. Afyonkarahisar eski milletvekili Müjdat Kayayerli, "Ramazan ayında birlikte olmaktan onur duyduğumu, şeref duyduğumu ifade etmek istiyorum. Önümüzde bir Ramazan Bayramı ve İstanbul seçimi var. Bizlerin mutlaka mazlumun ve haksızlığa uğrayanların yanında olmamız gerektiğini düşünüyorum. Sadece şunu söylemek istiyorum: Bu mübarek ayda ne yapabiliriz diye düşündüm. Sizler adına Kırım'daki müslüman Türk kardeşlerimize Diyanet Vakfı'ndan aldığımız 3 bin 500 Kur'an-ı Kerim'i ve Kastamonu rektörlüğünden aldığımız 1000 kadar Kur'an-ı Kerim'i gönderdiğimizi ifade etmek istiyorum." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor