Gazi EML Fabrika gibi okul

Afyonkarahisar Merkez Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Kimya Teknolojisi bölümünde öğrenim gören öğrenciler gelecekte kendi işlerini kuracakları eğitimi alırken, ürettikleri ürünler ile hem okulları hemde kendileri kazanıyorlar

Gazi EML Fabrika gibi okul
Gazi EML Fabrika gibi okul Admin
Bu içerik 3026 kez okundu.

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi alanı döner sermaye çalışmalarına hız verdi. Okul Müdürü Mehmet İvecen ODAK’a yaptığı açıklamada, “ Bulaşık deterjanı, el sabunu, çamaşır  yumuşatıcısı, oda parfümü, bulaşık makinesi deterjanı ve çamaşır suyu gibi temizlik malzemelerini üretmek için gerekli alt yapı hazırlıklarına başladık. Bu ürünleri  standartların üstünde bir kaliteyle üretmeyi planlıyoruz. İlk hedefimiz öncelikle MEM’e bağlı eğtiim kurumlarının temizlik ihtiyaçlarını karşılamak. Daha sonra ise il merkezinde bulunan resmi kurumların temizlik ürünlerini piyasa fiyatlarının altında karşılamak istiyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZ KENDİ İŞLERİNİ KURABİLİRLER

Kimya Teknolojisi  alan şefi Nurcan Ergenekon devletimizin ’yerli ve milli’ politikası doğrultusunda  kısa vadede Afyonkarahisar’ın temizlik ürün  ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.  Çalışmalar hakkında ODAK’a bilgi veren Ergenekon, “ Kimya Teknolojisi alanı  meslek grupları içinde avantajlı bir alandır. Mezun olan öğrencilerimiz deterjan, yağ, çimento, demir-çelik, su, boya  vb.  tüm sektörlerde çalışabildikleri gibi kendi işyerlerini de açabilme haklarına sahipler. Ayrıca  öğrencilerimiz  eğitim görürken bir yandan da üretim yaptıklarında  ve döner sermaye kapsamında para kazanabilecekler” dedi.

DENEME ÜRETİM YAPTILAR

Deneme üretimlerine başlayan ve Afyonkarahisar Teknoloji Sergisinde bu ürünlerini tanıtan Kimya Teknolojisi alanı öğretmenleri ürettikleri temizlik malzemelerini öncelikle okullara, devlet dairelerine, hastanelere satış yapmayı planladıklarını belirttiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kitaplarını anlattılar
Kitaplarını anlattılar
Jandarmadan kaçamadılar
Jandarmadan kaçamadılar