Türkiye’de rekora imza attık

Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptığı paylaşımla 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak Millet İttifakına fark attıklarını belirtti

Türkiye’de rekora imza attık
Türkiye’de rekora imza attık Admin
Bu içerik 601 kez okundu.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin değerlendirmesini yapan Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da Cumhur İttifakı olarak bir rekora imza attıklarını söyledi. Seçimlerde Cumhur İttifakı olarak yüzde 90 oranında oy aldıklarını dile getiren Milletvekili Eroğlu Cumhur İttifakının il genelinde ki 59 belediyenin 53’ünü aldıklarını Millet İttifakının ise sadece 5 belediyelik kazanabildiğini söyledi.

Halep oradaysa arşın Afyonkarahisar’da

AK Parti’nin Afyonkarahisar’da elde ettiği başarının önemine vurgu yapan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “AK Parti Afyonkarahisar’da merkez dahil olmak üzere 34 belediye ile Türkiye’de en çok belediye kazanan il ünvanını almıştır. Cumhur İttifakı Afyonkarahisar’da 59 belediyenin 53’ünü kazanarak belediyelerin yüzde 90’ını almak suretiyle diğer ittifakı silip süpürmüştür. Halep oradaysa arşın Afyonkarahisar’dadır. Teşekkürler Afyonkarahisar” dedi.

12 ilçe 22 belde kazandılar

31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti 12 ilçe ile 22 belde kazanırken, Cumhur İttifakının ortaklarından olan Milliyetçi Hareket Partisi ise 2 ilçe, 15 belde belediye başkanlığı kazandı. Millet İttifakı olarak seçimlere giren Cumhuriyet Halk Partisi 2 ilçe ve 2 belde belediye başkanlığı kazandı. İscehisar’da ise Demokrat Parti adayı Ahmet Şahin seçimi kazandı. Bolvadin İlçesinde ise AK Parti’den aday gösterilmeyince seçimlere bağımsız katılan Fatih Kayacan ipi göğüsledi.

İstanbul tavrını koydu

Milletvekili Eroğlu, 23 Haziran'da yapılması planlanan İstanbul seçimlerine ilişkin de, "Kazandıracak olan İstanbul halkıdır. İstanbul halkı şimdiden özellikle tavrını koydu. Çok çalışkan, gayretli ve Türkiye'de büyük hizmetleri olan Binali Yıldırım'dan yana tavır koyacağına inanıyorum ve onun kazanacağına inanıyorum. Onun önce sandıktan çıkması lazım. O kişi, CHP'nin adayı ismini bile bilmiyorum şuanda. Acaba sandıktan çıkacak mı? Ama çıkmadı ki. Neticede oyları çalmışlar. Alenen oyları çalmışlar. Büyük suistimaller var, usulsüzlükler var, oyların çalındığı tespit edildi. Bu yüzden YSK İstanbul'da yeniden yapılmasına karar verdi. Dolayısıyla İstanbul halkı karar verecektir. Onu göreceğiz inşallah. ABD'deki bir gazeteye demeç olarak vermesi de kendi takdiridir. Onu bilemeyiz. Sağ olsun pek çok ülke ve başta Yunanistan CHP'nin adayını destekliyor. Ama bizim vatandaşlarımız milli ve manevi değerlere, vatana, millete ve bayrağa bağlı insanlar da tabii ki kimi destekleyeceğini biliyor" diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı