Bayram huzurlu geçecek

9 günlük Ramazan Bayramı tatili başladı. Kavşak noktada yer alan ve her bayram binlerce aracın geçiş yaptığı ilimizde halkın huzurlu bir bayram geçirmesi izin gerekli önlemler alındı. Vali Mustafa Tutulmaz, alınan tedbirler ile ilgili bilgi verdi

Bayram huzurlu geçecek
Bayram huzurlu geçecek Admin
Bu içerik 1002 kez okundu.

İl genelinde alınan trafik tedbirleri hakkında da bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla gidiş ve dönüş trafiğinde ilimizden geçiş yapacak vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması amacıyla il genelinde Emniyet ve Jandarma ekipleri teyakkuzda olacak. Jandarma Asayiş ve Jandarma Trafik timleri kazaların yoğun yaşandığı noktalarda görünür olarak il genelini kapsayan eş zamanlı uygulamalar ve denetimler yapacak. İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 51 asayiş timi, 24 trafik timi, 8 radar, 1 motosikletli asayiş timi, 5 köpek unsuru, 22 drone, 9 diğer unsurlar, 6 mobil plaka tanıma sistemi olmak üzere toplam 113 unsur ve 292 personelin katılımıyla emniyet tedbiri alınacak” şeklinde bilgiler verdi.

270 personel görev yapacak

Emniyet ekiplerinin de Ramazan Bayramı tatili süresince görev başında olacağını kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz: “53 Emniyet ekibi şehirlerarası güzergâhlarımızda, 20 ekip il/ilçe merkezlerinde olmak üzere toplam 73 trafik ekibi ile 270 personel görev alacak. Yaptığımız özverili çalışmalar neticesinde geçen yıla oranla ölümlü kazalarda yüzde 50, ölü sayısında ise yüzde 60 düşüş yaşanmıştır. Geçen yıl bayramda yaklaşık 350 bin araç geçişinin olduğu ilimizde kavşaklarda, ana yollarda ve geçiş güzergâhlarında görev alacak ekiplerimiz sorunsuz bir bayram süreci geçirilmesi için görev başında olacak” diye konuştu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor