Bayramda kurallara uyalım

2019 Yılı Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Bayramda kurallara uyalım
Bayramda kurallara uyalım Admin
Bu içerik 683 kez okundu.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında yapılan Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri toplantısında İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve beraberindekiler hazır bulundu. İçişleri Bakanlığı yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardı. Bakanlık 9 günlük bayram tatili süresince trafik denetimlerini 31 Mayıs 2019-10 Haziran 2019 arasında 11 gün süreyle gerçekleştirecek. Bu kapsamda 81 İl Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlıklarına gönderilen “Trafik Tedbirleri” konulu talimatta 31 Mayıs 2019-10 Haziran 2019 tarihlerini kapsayan 11 günde kara yollarında alınacak güvenlik önlemleri tek tek sıralandı.

 

Trafik tedbirlerinin yerinde denetlenmesi ve yaşanabilecek sıkıntılara anında müdahale edilebilmesi amacıyla Vali Mustafa Tutulmaz, Jandarma ve Emniyet yetkilileri, trafik ekipleri bayram süresince sahada olacak. Bu kapsamda havadan denetimlere de ağırlık verilecek. Bayram süresince hareketliliğin en yoğun yaşandığı terminallerden olan Afyonkarahisar Otobüs Terminalinde otobüsler de denetlenecek. Sefere çıkan bütün otobüsler denetlenerek, şoförlerin kural ihlali yapmamaları, sürücü ve yolcuları seyahat süresince emniyet kemeri takmaları konusunda bilgilendirilerek bu hususa ilişkin kontrollere özel önem verilecek. Çevirme ekiplerinin bulunduğu noktalarda durdurulan araç sürücüleri ile yüz yüze iletişim kurulacak ve kurallara uymaları gerektiği ve durdurulma nedenleri anlatılacak.

Bayrama hazırız

Genelge kapsamında Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez ile İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız il genelindeki trafik yoğunluğunun olduğu noktalar, kaza olması muhtemel güzergâhlar hakkında bilgiler verdi. Ayrıca sadece kural ihlali yapan araçlar değil, diğer araçlarda durdurularak yüz yüze iletişimle durdurulma nedenleri anlatılacak, ön ve arka koltukta emniyet kemeri takmaları, cep telefonuyla görüşme yapmamaları, şerit kullanmaya dikkat etmeleri, yakın takip kuralına uymaları, kavşaklarda yavaşlama kuralına uymaları hususunda sürücüler bilgilendirilecek. Denetimlerde yol kullanıcılarına bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik el broşürlerinin dağıtımı, sürücüler üzerinde güçlü bir “Algılanan Yakalanma Riski Duygusu” oluşturulması da sağlanacak.

Bayram bayram gibi olsun

Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi amacıyla, her yıl özellikle ramazan bayramı tatili öncesini ve sonrasını kapsayacak şekilde vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması ve kazaların en alt düzeye düşürülmesi amacıyla trafik tedbirlerinin yanı sıra diğer önlemlerinde alınması planlanmaktadır” dedi.

Sevdiklerinizi üzmeyin

Ramazan Bayramında yolculuk edecek olan vatandaşlarımıza da seslenen Vali Tutulmaz, “Bayramın bayram tadında olması için biz kamu görevlileri, emniyet ve jandarma ekiplerimiz görev başında olacağız. İçişleri Bakanlığımız bayram tatilinin sorunsuz geçirilmesi için her bayram olduğu gibi bu bayram da teyakkuzda olacak. Bizi ve sevdiklerinizi üzmeyin. Trafik kurallarına uyalım. Lütfen hızlı gitmeyin, lütfen 'bir şey olmaz' demeyin. Bayramımız, matemimiz olmasın. Yolların kralı olmaz kuralı olur. Lütfen kurallara uyalım. Bayramı bayram gibi yaşayalım. Huzur içerisinde bir bayram geçirmeyi diliyor, tüm vatandaşlarımızın bayramını canı gönülden kutluyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor