Bir ayda 8 sergi açtılar

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) 2019 yılı Mayıs ayı içerisinde 2’si kişisel, 6’sı karma olmak üzere 8 adet sergiye ev sahipliği yaptı

Bir ayda 8 sergi açtılar
Bir ayda 8 sergi açtılar Admin
Bu içerik 1014 kez okundu.

Sergiler, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Seramik Bölümü koridorlarında özel olarak oluşturulan sergi ve galeri alanlarında sanatseverlerin beğenisine sunuldu. GSF Resim Bölümü öğrencileri ile Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencilerinin yapıtlarından oluşan sergilerden ilki, 2 Mayıs 2019 tarihinde yüksek lisans öğrencisi Ahmet Taner ve Burçak Yazıcı tarafından açılan “Uzatmalar” isimli karma resim sergisi oldu. 8 Mayıs 2019 tarihinde ise Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencileri Abdurrahman Tabur, Ahmet Taner, Çilem Sezer, Hasan Çolak, Osman Nuri Arslan, Önder Gikan ve Süheyla Kılıç tarafından bir karma resim sergisi daha açıldı.

Karma sergide var

15 Mayıs 2019’da Resim Bölümü son sınıf öğrencileri Fatma Kürdi, Hafize Karadem, Meksalina Çukadar, Nazlıcan Yeşilyurt ile 3. sınıf öğrencisi Şahin İme tarafından “4+1”isimli sergi; 22 Mayıs 2019 tarihinde ise GSF Resim Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hülya Parlakkalay atölyesi öğrencileri Büşra Karaboyacı, Derya Üzer, Dilayda Kırca, Ebru Babalık, Eda Taşer, İrem Şen, Selahattin Günece, Vahide Avcı ve Yasemin Zorlu tarafından “Başlangıcın 0 Noktası” isimli karma resim sergileri sanatseverlerle buluştu. GSF Temel Eğitim Bölümü Arş. Grv. Dr. Sibel Timur Şahin’in yürütücülüğünü üstlendiği ve “Malzeme Yöntem ve Araştırmaları” atölyesi öğrencilerinden Betül Yeşil, Dilayda Kırca, Duygu Akkoyun, Eda Taşer, Esma Özsolak, Mehmet Sakıman, Mustafa Yüzükoca, Nazmiye Firdevs Bahadır, Simge Değirmenci, Tuğçe Ertaş, Tuğrul Şenkal ve Yasemin Zorlu’nun birlikte hazırladıkları “Ayrıntı” isimli karma sergi, 28 Mayıs 2019 tarihinde; Büşra Altunkara, Elif Alpgiray, Ersin Akın, İmam Ay, İsmail Çamlıcalı, Mustafa Şahin, Mustafa Yüzükoca, Nilay Kanıgür ve Yağmur Demir’in “Pulse 9” adlı karma resim sergisi ise 29 Mayıs 2019 tarihinde açıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı