Ersoy, Türkiye Şampiyonu oldu

Afyonkarahisarlı sporculardan Eda Nur Ersoy, Bursa’da düzenlenen Küçük Yıldız Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nda birincilik madalyasının sahibi olarak Milli Takım kadrosuna girmeyi başardı.

Ersoy, Türkiye Şampiyonu oldu
Ersoy, Türkiye Şampiyonu oldu Admin
Bu içerik 1148 kez okundu.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Bursa’nın Mudanya ilçesinde düzenlenen Küçük Yıldız Bayanlar Türkiye Şampiyonası’na değişik illerden 287 sporcu katıldı. 29-33, 36, 39, 42, 46, 50, 54, 58, 62, 66 ve 66-73 kiloda eleme usulü yapılan şampiyonanın açılış törenine Mudanya Kaymakamı Faik Sözer, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, kulüp yöneticileri, sporcular ve sporseverler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın kadın güreşinde çağ atladıklarını belirterek "Göreve geldiğimizde uluslararası şampiyonalarda madalya almak hayalken şimdi madalya rekorları kırıyoruz. İnşallah 2020 Tokyo olimpiyatlarında bir ilke daha imza atarak kadın olimpiyat şampiyonu çıkaracağız. Bugün burada güreşçilerimizin mücadele azimlerini görmek bizleri mutlu ediyor. İnşallah yeni Buse Tosunlar, Evin Demirhanlar, Yasemin Adarlar buradan çıkacak. Bunun için sistemli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz " diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Musa Aydın Türk Güreşine olan katkılarından dolayı Mudanya Kaymakamı Faik Oktay'a plaket takdim etti.

ERSOY BİRİNCİ OLDU

Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil eden Taşoluk Belediyesporlu güreşçilerden Eda Nur Ersoy, 33 kiloda tüm rakiplerini yenerek birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Türkiye Şampiyonu olduktan sonra rotayı Avrupa’ya çeviren Eda Nur Ersoy, önümüzdeki günlerde Polonya’da düzenlenecek olan Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Taşoluklu Milli Sporcu Eda Nur Ersoy’un bundan sonraki hedefi ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda da en iyi şekilde temsil edebilmek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı