Bilardo’ya sahip çıkın!

Afyonkarahisar, bilardo sporunda Türkiye genelinde sesini duyurmak istiyor Afyonkarahisar, bilardo sporunda geçtiğimiz yıllara oranla yükseliş yönünde ivme kazanırken 2019 yılında Türkiye geneli Afyonkarahisar bilardosu ilk iki yüzün içerisinde yer aldı.

Bilardo’ya sahip çıkın!
Bilardo’ya sahip çıkın! Admin
Bu içerik 898 kez okundu.

Afyonkarahisar, bilardo sporunda Türkiye genelinde sesini duyurmak istiyor.  Afyonkarahisar, bilardo sporunda geçtiğimiz yıllara oranla yükseliş yönünde ivme kazanırken 2019 yılında Türkiye geneli Afyonkarahisar bilardosu ilk iki yüzün içerisinde yer aldı. Bilardo sporunun yetkili isimleri, yöneticilerden destek istiyor. Dünyanın her noktasında sevilerek yapılan, bir zekâ ve hesaplama oyunu olan bilardo, ülkemizde de özelikle gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Son yıllarda bilardo sporunda ülkemiz adına gelen dereceler ve başarılar ile birlikte bu spor dalı ismini duyurmayı başardı. Peki Afyonkarahisar’da bilardo sporu nerede veya hangi seviyede? Hiç merak ettiniz mi? Afyonkarahisar Bilardo İl Temsilcisi Alaattin Çevirim, “Bilardo sporunun hak ettiği noktada olmadığını” söyledi. İl genelinde 100 lisanslı sporcunun bulunduğunu kaydeden Çevirim Afyonkarahisar ili idarecilerine bilardo sporuna sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

Elimizden geleni yapıyoruz

İl temsilicisi Alaattin Çevirim, “Bilardo benim için vazgeçilmezlerinden hayatımda olduğu için çok mutluyum. 40 yıldır bu sporla uğraşıyorum., Afyonkarahisar gibi bir yerde bilardo deneyim kazandırıyor. Çünkü Türkiye geneli üst düzeyde oyuncularımız var. İçlerinden biri de benim. Bu sporu en üst seviyeye çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz”

Lisanslı 100  sporcu var

Bilardo sporunun geliştiğini söyleyen Çevirim;”Afyonkarahisar, bilardo açısında gelişmekte olan bir şehir ama bizim açımızdan gelişmiş ve Türkiye geneli turnuvaların yapıldığı bir yerdir. Bu nedenle, Afyonkarahisar’da bilardonun önemli bir yeri var, ilimizde yaklaşık 100 lisanslı sporcumuz var”

 

Severek oynayan az

Bilardo, güzel bir spor dalı; fakat fazla değer verilmediği söyleyen Çevirim, “Günümüzde çok oynayan, severek yapan kişi sayısı az. Bu sebeple bilardoyu spor olarak algılamak biraz zor. Ancak bilardo oynadıkça zevk alınan bir spor. Çevremize ve etrafımıza bilardoyu sevdirmeliyiz” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı