Tunceli Dersim olamaz

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Taytak, Tunceli Belediyesi tabelasına Dersim Belediyesi ibaresinin yazılması kararı ile ilgili Meclis Genel Kurulunda konuşma yaptı.

Tunceli Dersim olamaz
Tunceli Dersim olamaz Admin
Bu içerik 832 kez okundu.

MHP İlimiz Milletvekili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Tunceli’nin TKP’li belediye başkanı fatih Mehmet Maçoğlu’nun Tunceli Belediyesi’nin adını dersim olarak değiştirme kararı üzerine söz almış bulunmaktayım. Popülizme yenik düşerek, Bazı çevrelere güzel gözüküp, geçmişi karıştırmaya çalışanların sonu,  geçmişte dedelerinin başına gelenden farklı olmayacaktır. Kendi hayal aleminde Türk devletine baş kaldırdığını düşünenler er ya da geç devletin tunç eli ile tanışacaktır. O dönemde cumhuriyetin demokratik,  aydınlık ve milli bakış açısına kör taklidi yaparak, kendi feodal yapılarını devam ettirebilmek için,  İngilizlere ve Fransızlara aman dileyerek, el etek öperek isyan başlatanlar karakollarımızı basmıştır, Askerlerimizi şehit etmiştir, köprüleri yıkmıştır, Devletimize başkaldırmış ama başaramayınca, haince İngilizlere mektup yazmış Suriye’de Fransızlara sığınmışlardır.

Göz yummayacağız

“Bizim şaşırdığımız esas mesele ise, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu konu karşısındaki sessizliğidir” diyen Taytak, “CHP seçimlerde ittifak yaptığı HDP'yi küstürmekten mi korkuyor?  ‘Ne dersimi kardeşim burası Tunceli’dir’ diye neden diyemiyorlar? Neden sessiz kalıyorlar? Bunun cevabı bellidir.  PKK’nın seçimlerde verdiği desteği kaybetmekten korktukları ortadadır. Milletimiz bu riyakâr duruşu çok şükür ki görüyor. Onlar ne kadar susarlarsa sussunlar. Biz milliyetçi hareket partisi olarak susmayacağız.  Liderimiz devlet bahçeli beyefendinin ifade ettiği gibi,  “Tunceli” ifadesinin yerine dersim yazılmasıyla ilgili karar yok hükmündedir, ayaklarımızın altındadır, gereği de mutlaka yapılmalıdır. Türkiye’de resmi olarak dersim ismiyle anılan bir vilayet yoktur, olamayacaktır. Ne yapacağız? Seçildi diyerek komünist şarlatanlığa göz mü yumacağız?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon