27 Mayıs'ı anlamak gerek

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 27 Mayıs Darbesi ile Yassıada’da yargılanarak idam edilen Şehit Başbakan Adnan Menderes, Şehit Bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı anmak üzere İstanbul’daki Anıt Mezar’da il teşkilatımız tarafından düzenlenen törene katılarak orada bir konuşma yaptı.

27 Mayıs'ı anlamak gerek
27 Mayıs'ı anlamak gerek Admin
Bu içerik 690 kez okundu.

Demokrat Parti Genel Başkanı hemşehrimiz ve İlimiz Milletvekili Gültekin Uysal burada yaptığı açıklamada, “59 sene evvel görevi milleti korkularından muhafaza etmek olan, milletimizin emin olmasını sağlamak olan ve fakat milletin hakimiyetinden korkan, kendini, şahsi menfaatlerini kollayan bir eşkıya hareketinin yaptığı darbenin yıldönümü. 27 Mayıs, Türkiye’de milleti hakir gören, milletin tercihlerini kabul etmeyen bir çetenin, ülkemizin en büyük organize suç örgütünün ortaya çıkışının yıldönümü. 27 Mayıs, kendisinden sonra vuku bulan, milletin aleyhine her türlü iş ve icraatın atası, hamisi, nedeni. 27 Mayıs, Cumhuriyet’e kadar verilen hak ve hürriyet mücadelesinin, cumhuriyetle tekvir edilen demokrasinin maruz kaldığı en büyük saldırının, köleliğin kabul edilmediği bu kadim topraklarda efendi olan milletimizin köleleştirilme gayretlerinin seneyi devriyesi”

Hırsıza yol göstermiştir

“27 Mayıs, dün kahırla andığımız, bugün kahrettiğimiz, yarın da kahredeceğimiz bir tarihin adı” diyen Genel Başkan Uysal, “27 Mayıs, Türk milletinin yükselişine, milli bir mefkure haline gelen çağdaşlaşma emeline karşı, bir engelleme hareketinin yaşandığı günün adıdır. 27 Mayıs’ta –görece- amacına ulaşan organize suç örgütü, 10 yıllık Demokrat Parti iktidarını cezalandırmak, Demokrat Parti’yi iktidardan etmek gayesi ile değil, milleti tahtından etmek, milleti alaşağı etmek gayesi ile hareket etmiştir. 1950’nin Mayıs ayında biz demokratlara bir bayram armağan eden kader, on yıl sonra bizlere bir matem bırakmıştır. 1960 Darbesi’nden sonra milletin egemenliğine göz diken kim ya da kimler varsa 27 Mayıs’ın öğrettikleri ile iş görmüş, 27 Mayıs bu yönü itibariyle hırsıza yol göstermiştir. O gün güçlünün, gücün yanında saf tutmanın şahsi bekaya fayda sağladığını zanneden kimseler, adeta genetik bir mirasla bugüne kadar bu kötülüğü taşıya gelmişlerdir”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Sistemi değiştireceğiz
Sistemi değiştireceğiz