8 Basketbolcu finallerde

Geçtiğimiz hafta Afyonkarahisar’da düzenlenen 12 Dev Adam Basketbol Okulları 15.Türkiye Ligi Şöleni Batı Güneş Grubu müsabakaları sonunda ilimizden 8 sporcu Türkiye Finalleri’ne davet edildi

 8 Basketbolcu  finallerde
 8 Basketbolcu  finallerde Admin
Bu içerik 834 kez okundu.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) faaliyetleri kapsamında Afyonkarahisar’da yapılan Batı-Güney Grubu müsabakalarında başarılı görülen 8 sporcumuz Türkiye Finalleri’nde mücadele edecek.

 

ÖNEM TAŞIYOR

12 Dev Adam Basketbol Okulları Türkiye Finalleri’nin 11-14 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacağını belirten Afyonkarahisar Basketbol İl Temsilcisi Feyzullah Demirkale, ilimiz 12 DABO Basketbol Okulları’ndan 8 sporcunun finallere davet edildiğini bildirdi. Ankara Arena’da düzenlenecek olan Türkiye Finalleri’ne 24 ilden seçilen sporcuların katılacağını ifade eden Demirkale, “Geçtiğimiz hafta Afyonkarahisar’da düzenlenen Batı Güney Grubu müsabakalarında başarılı performans sergileyerek göz dolduran sporcularımızdan Eda Çangal, İsmail Koçkan, Emir Kaan Akıncı, Ahmet Arda Duman, Furkan Ege Demirkale, Hasan Ali Kavak, Arda Osman Durmuş ve Emirhan Özoğul federasyon antrenörleri tarafından beğenilerek Türkiye Finalleri’ne katılacak sporcular arasına alınmışlardır. Ankara’daki finaller sporcularımız için büyük önem taşıyor. Çünkü bu müsabakaları Milli Takım antrenörlerinin yanı sıra diğer takımların antrenörleri de izleyerek, başarılı gördükleri sporcuları yakın takibe alacaklardır. Ayrıca bu müsabakalar oyuncularımızın gelişimine de büyük fayda sağlayacaktır” dedi.

 

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Hedeflerinin Afyonkarahisar’da daha başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu ve bunun için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini bildiren Basketbol İl Temsilcisi Feyzullah Demirkale, “12 Dev Adam Basketbol Okulları olarak yaz ve kış dönemlerinde antrenmanlara katılan sporcularımızı sıkı bir çalışmaya tabi tutuyoruz. Bunun sonucunda da başarılı sporcular yetişiyor” diye konuştu.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon