Hedef ilk 5’e girmek

ATSO heyeti, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü ile Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaretin ardından ATSO heyeti ve okul öğretmenleri Akrones Otel’de bir araya geldi.

Hedef ilk 5’e girmek
Hedef ilk 5’e girmek Admin
Bu içerik 1558 kez okundu.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Kâtip Üyesi Osman Erdem, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir, Hayrettin Güzbey, Yücel Albay ve ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek eğitim ve öğretim alanlarını inceledi.

Yalçın’da katıldı

ATSO heyetinin Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Mesleki Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Koçak, Okul Müdürü Mehmet İvecen, Müdür Yardımcıları ve okul öğretmenleri hazır bulundu.

Bilgi verdiler

Okulda üretilen ahşapların ağırlıklı olarak kullanıldığı Zenginleştirilmiş Kütüphane’de toplu fotoğraf çektiren ATSO heyeti, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi, Kimya Teknolojisi ve Raylı Sistemler Teknolojisi alanlarını tek tek ziyaret ederek alan öğretmenlerinden bilgi aldı. Ziyaret sırasında, okuldaki mevcut üretim ve öğrenci yetiştirme potansiyelinin artırılması ve tanıtılması hâlinde özel sektörün okuldan yararlanabileceği üzerinde duruldu.

Birlikte çalışıyoruz

Okul ziyaretinin ardından, Akrones Otel’de, ATSO heyeti ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İftarda konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. RifatHisarcıklıoğlu Bey’in ve Milli Eğitim Müdürümüz, ben ve Ticaret Borsası Başkanımız’ın hazır bulunduğu törende protokol imzalandı. Bu protokol ile her ilden 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsası’nın oluşturduğu Yürütme Kurulu’na devredildi. Böylece biz de çalışmalara başladık. İlk önce Proje Yürütme Kurulu’nu kurduk. Sayın Müdürümüz Mehmet İvecen’in süresi dolmuştu. Bir Müdür Yardımcımız ile birlikte O’nun atamasına karar verdik. Birlikte çalışmaya başladık” dedi.

Kollarımızı sıvadık

Okulu daha önce de ziyaret ettiklerini dile getiren Serteser, “Biz Proje Yürütme Kurulu Üyemiz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Gül ve Genel Sekreterimiz Ali Şenol ile daha önce okulunuzu ziyaret ettik ve Sayın Müdürümüz’denbrifing aldık. Bu okulun hem öğretmenleri bakımından, hem de donanımı bakımından önemli okullardan biri olduğunu öğrendik. Bu da bizi sevindirdi. Biz tabii bunu yeterli görmüyoruz. Sayın Milli Eğitim Müdürümüz, Milli Eğitim Bakanlığı’na karşı sorumlu, biz de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne karşı sorumluyuz. Bu projenin derecelendirmelerinde 81 il içinde ilk 5’te yer almak istiyoruz. Bunun için kolları sıvadık. Okulumuzun donanımı güzel ama bunu çok daha iyi hâle getirmek zorundayız. İddialı olmak zorundayız. Sizlerin de katkısıyla hedefimize ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

Adımızdan söz ettireceğiz

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise, okul ziyareti ve iftar dolayısıyla ATSO’ya teşekkür etti. Yalçın, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında pilot okullardan bir tanesi Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Bugüne kadar birçok başarısı oldu, istihdam alanında da farklı alanda da birtakım başarıları oldu. Biz bu protokolün eğitim ile üretimi birleştirme adına güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlikte bu okulumuzun adından söz ettirmeye başlayacağız. Bu heyecan bizde var, Ticaret ve Sanayi Odamız’da var, öğretmenlerimizde ve öğrencilerimizde var. Ülkemiz ve ilimiz açısından hayırlara vesile olur diye düşünüyorum. Ülkemizin gelişmişliği, yerli ve milli üretime bağlıdır. Üretim varsa ülkeler kalkınır, gelişir, güçlü olur. Bu da eğitim ile üretimin birleştirilmesi ile ancak mümkün olacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı