MAKİNİSTLER İHMAL KURBANI

TCDD Afyonkarahisar Araç Bakım Servis Müdürlüğü ile bünyesine bağlı Tavşanlı, Burdur ve Kütahya Lokomotif Vagon Araç Bakım şefliklerinde çoğu makinist olarak görev yapan 220 personel bir yetkilinin ihmali yüzünden Genel Müdürlüğün tüm bölgelerde görev yapan makinistlere dağıtılan tabletlerden alamadılar.

MAKİNİSTLER İHMAL KURBANI
MAKİNİSTLER İHMAL KURBANI Admin
Bu içerik 1578 kez okundu.

Ülkemizde son yıllarda üst üste yaşanan tren kazaları sonrasında kazaları azaltmak için harekete geçen TCDD Genel Müdürlüğü Taşımacılık A.Ş.  Genel Müdürlüğü tren seferlerinin emniyetli bir şekilde yapılması ve tren bilgilerinin kayıtlarının KKY sisteminde canlı ve düzenli kalabilmesi için tren personeli ve sabit persanelin kullanabilmesi için bölge müdürlüklerine bağlı Araç Bakım Servisi Müdürlüklerine yazı yazarak talepleri topladı. Toplanan talepler doğrultusunda tabletleri alarak makinistlere dağıttı.

TALEP ETMEDİLER

ODAK’a ulaşan iddilara göreTCDD  Afyonkarahisar Araç  Bakım Servis Müdürlüğü Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğünün göndermiş olduğu talep yazısına cevap vermeyerek,  Afyonkarahisar merkeze bağlı olan Tavşanlı, Burdur ve Kütahya ili Vagon Araç Bakım Şefliklerinde görev yapan yaklaşık 220 personel  diğer bölgelerde görev yapan makinistlere dağıtılan tablet bilgisayarlardan almalarına engel oldular. Makinistler başka bölgelerde görev yapan arkadaşlarının tablet bilgisayarlarına kavuştuklarını öğrendikten sonra sorunu bağlı oldukları Demiryol-İş Sendikası yöneticilerine aktardılar.

SİYASİLERİ  BİLGİLENDİRDİK

Konuyla ilgili olarak ODAK’ın sorularını cevaplandıran Demiryol-İş Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Uslu , “Sendikamızın girişimi sonrasında TCDD 7. Bölge Müdürümüz Adem Sivri’nin girişimleri sonucunca 220 makinist arkadaşımıza tablet verilmesi hususunda talep yazısını Trafik ve İstasyon Yönetimi Daire Başkanlığına gönderdi. Ayrıca sorunu geçtiğimiz aylarda yapmış olduğumuz genel kurulumuzda ifade ettim. Kongremize katılan siyasilerde buna şahit oldular.  Makinist arkadaşlarımızın bir an önce tabletlerine kavuşmalarını bekliyoruz” dedi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı