Vali muhtarları dinledi

Vali Mustafa Tutulmaz ilçe ziyaretleri kapsamında Sandıklı ilçesinde merkez mahalle ve köy muhtarları ile toplantıda bir araya geldi.

Vali muhtarları dinledi
Vali muhtarları dinledi Admin
Bu içerik 300 kez okundu.

Toplantıda Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Oyur ve ilçe müdürleri de hazır bulundu. Toplantıda öncelikle mahalli idareler seçimleri değerlendirildi. Vali Tutulmaz, Muhtarlık müessesi ve görevleri, kolluk birimleriyle işbirliği, taleplerde hiyerarşik silsilenin takibi, istek ve taleplerde fayda ve maliyet analizi, kamu görevlileriyle işbirliği ve denetim, kamu yatırımlarının takip ve analizi, düğünlerde silah atılması konuları hakkında muhtarlara bilgiler verdi.

Sorunları çözüyoruz

Toplantıda konuşan ve yılda bir kez muhtarlarla bir araya geldiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Muhtarlarımızın problemlerini not ediyoruz. Hemen müdahale edeceğimizi burada çözüyoruz, çözemediklerimizi de daha sonra çözmek üzere girişimlerde bulunuyoruz. Bugün ki toplantının bir önemi daha var geçtiğimiz aylarda yerel seçimler oldu. Muhtarlarımızın önemli bir kısmı değişti. Sandıklı’daki yeni muhtarlarımızla bu şekilde tanışmış oluyoruz. Muhtarlıkla ilgili bazı konularda kendilerine tavsiyelerimiz oluyor ve bu toplantıyı da bu şekilde tamamlamış oluyoruz” dedi.

Muhtarlık seçimleri risklidir

Muhtarları tebrik eden Vali Mustafa Tutulmaz: “Değerli arkadaşlar yeni bir seçimden çıktınız öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. Sandığa girmek kolay ama sandıktan başarılı bir şekilde çıkması zor hele muhtarlık seçimleri bu dönem çok daha fazla rekabet içerisinde oldu. Bu dönemde ülkemizin çok değişik bölgelerinde muhtarlık seçimleri çok ön plana çıktı. Bizim ilimizde şükür ki olumsuz durum gerçekleşmedi. Ben öncelikle ilimizin bu demokratik hassasiyetini ve karşılıklı hoşgörüsünü tebrik ediyorum. Bizim aslında risk analizimizde muhtar seçimleri üst seviyedeydi ama şükür beklediğimiz şekilde bir sıkıntı olmadı. Bu anlamda siz kazanan muhtarları ve diğer rakiplerinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Muhakkak herkesi kucaklayın

Muhtarlara, size oy veren vermeyen herkesi kucaklamak zorundasınız diyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Eğer bunu yapmazsanız orada huzursuzluk olur. Huzursuzluk olduğunda da ilk başı ağrıyacak olan muhtarlardır. Çünkü dışarıya karşı bilgi ve hesap verme durumu olacaktır. Bu nedenle köylerde ve mahallelerde bir sıkıntı olduğunda hesap verecek olan kişi öncelikle muhtarlar yani sizlersiniz. Muhakkak herkesi kucaklayın. Herkesi kucaklarken size oy verenle karşınızda olana aynı muameleyi gösterin. Bunu yaptığınız zaman hem köyünüzde, mahallenizde huzurunuz olur hem de devlet kademesinde buralarda işiniz daha sağlıklı yürür” şeklinde konuştu.  Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmasının ardından muhtarlar sırayla söz alarak istek, talep ve önerilerini dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon