Eğitimde kalite artacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Karakaş, gazetemizin kuruluşunun 25. Yıldönümünde ODAK’ın sorularını cevaplandırdı. Rektör Karakaş, “Üniversitemizde eğitim kalitesini artırmak için önemli projelerimiz var” dedi.

Eğitimde kalite artacak
Eğitimde kalite artacak Admin
Bu içerik 1636 kez okundu.

1993 yılından itibaren Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin çeşitli birimlerinde önemli görevlerde bulunan ve son olarak Rektör Yardımcısı olarak görev yapan Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş yoğun bir tempoda çalışmaya devam ediyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin eksiklerini yakından bildiğini dile getiren Prof. Dr. Karakaş “Üniversitemizden Tıp Fakültesi ayrılınca elimizde ki mevcut birimleri öne çıkaracağız. Önceliğimiz Mühendislik Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi ve Turizm Fakültesi’ni ön plana çıkaracağız. Özellikle Veterinerlik Fakültesine ciddi yatırımlar yapacağız. Burada tecrübeleri hocalarımı var”

 

Öğrenci aslanın ağzında

Eğitimde kaliteyi en üst seviyeye çıkaracaklarını dile getiren Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bu kapsamda önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Üniversitenin fiziksel olarak çok fazla bir eksiğinin olmadığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Karakaş, “Üniversite olarak yeni gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Kendi kaynaklarımızı ön plana çıkaracağız. Yabancı öğrenci sayımızı artırmak için çalışacağız. Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika’dan öğrenciler geliyor. Üniversite sanayi işbirliğine önem veriyoruz. Afyonkarahisar halkınında bize katkısı olmalı. Ulusal ve Uluslar arası fuarlara katılacağız. Artık öğrenci memnuniyetini artırmak zorundayız. Öğrenci şimdi aslanın ağzında. Üniversitemizi hep birlikte büyüteceğiz” Ahmet IŞIK/ODAK ÖZEL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı