Herşey eğitim için

Afyonkarahisar'da yaşayan iş adamı Hüseyin Özharputlu, hurda olarak satın aldığı 1971 model kullanılamaz haldeki klasik otomobili restore ettirip eğitim yararına satışa sunacak.

Herşey eğitim için
Herşey eğitim için Admin
Bu içerik 1545 kez okundu.

Nostaljik görünümleri ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan klasik otomobiller usta dokunuşlarla ilk günkü orijinal hallerine dönüştürülebiliyor. Afyonkarahisarlı işadamı Hüseyin Özharputlu hurda olarak satın aldığı klasik otomobili restore ettirerek orijinal haline dönüştürecek. 35 kişinin de desteğini alan Özharputlu restore edilen otomobili satışa sunacak. Klasik otomobil en yüksek fiyatı veren kişi ona sahip olacak. Kullanılamaz denilen klasik otomobil satıldıktan sonra elde edilen gelir ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verilecek.

Katkı sağlayacağız

Projeyle ilgili bilgiler veren Hüseyin Özharputlu, projenin amacının ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere destek olmak olduğunu söyledi. Özharputlu şöyle devam etti;  “Projemizin ismi bir yıldız doğuyor. Yıldız gönüllü diye tabir ettiğimiz 35 tane kocaman yürekli arkadaşımızın bu projenin yükünü omuzlamasıdır. Ben de bu projenin bir nevi organizatörlüğünü yapıyorum. Şimdi projemizin amacı aslında birçok şeye hizmet ediyor. Bunlardan en önemlisi ise eğitme katkı sağlayacak kısmıdır.”

Geliri AEV’e bağışlanacak

Hem eğitime katkı sağlamak hem de hurda bir aracı ilk günkü haline dönüştürmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Özharputlu; “Bir araç satın aldık. Eski model ve atıl durumdaydı bu aracımız. Bu aracın birçok parçası çürük şuan için. Biz bu aracı kullanılır hale getireceğiz. Burada kaporta boya işlemleri yapılacak daha sonra iç döşemeleri diğer detayları tarafımızca yeniden tespit edilen uygun yerlerde yapılacak. Aracımız hazır hale geldiğince araca en yüksek bedeli ödeyen gönüllü bir arkadaşımıza klasik otomobilimizi teslim edeceğiz. Elde ettiğimiz geliri ise Afyon Eğitim Vakfına bağışlayacağız. Bu sayede bugünün çocukları yarının Türkiye’si olan genç arkadaşlarımıza maddi ve manevi anlamda dokunmuş olacağız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı