Advert

Gösteriler nefes kesti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Dazkırı İlçesinde de çeşitli tören ve etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Gösteriler nefes kesti
Gösteriler nefes kesti Admin
Bu içerik 705 kez okundu.

Program Belediye Düğün salonu arkasında bulunan Bayram yerinde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. İlçe Kaymakamı Gökay İçen ve Belediye Başkanı İsmail Taylan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Dazkırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü M. Uğur Karacoşkun günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Güzel hazırlanmışlar

Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi Müzik öğretmeni Kamile Özge Tuncer tarafından hazırlanan öğrenci korosunun gösterileri sunuldu. Dazkırı AİHL öğrencileri tarafından hazırlanan Vatan Marşı eşliğinde gösteriler yapıldı. Dazkırı Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencisi Kübra Kıpır “Bir gemi yanaştı” adlı şiirini okudu. Dazkırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi sunuldu. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Semih Emer “19 mayıs” adlı şiirini okudu. Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan gösteri izlendi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün hazırlamış olduğu Tekvando gösterilerinin sunulmasının ardından program sona erdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon