Eroğlu’ndan Zeybek’e övgü

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret etti. Mazbatasını aldığı 15 Nisan tarihinden sonra ilk kez Belediyemize gelen Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen ile beraber Başkan Mehmet Zeybek’i ziyaret etti.

Eroğlu’ndan Zeybek’e övgü
Eroğlu’ndan Zeybek’e övgü Admin
Bu içerik 508 kez okundu.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in projeleri çok sıkı takip ettiğine dikkat çeken Milletvekili Veysel Eroğlu; “ Geçtiğimiz haftalarda Başkanımızla birlikte önce Çevre Şehircilik Bakanlığı’na uğradık. Afyon’da yapılacak olan Millet Bahçesi, Kentsel Dönüşüm, eski Müze’nin Millet Bahçesi olarak yapılması gibi pek çok konuda görüş alışverişinde bulunmuştuk. Ayrıca Ulaştırma Bakanlığı’na giderek AFRAY projesi hakkında bakanımızı bilgilendirdik, kendisinden tam destek istedik. Askeri Hava Alanı’nın sivil uçuşlara açılması hakkında da Sayın Bakan’a bilgi verdik. Başkanım projeleri çok sıkı takip ediyor, takipçi başkan ve vatandaşlarımıza da sorduğumuz zaman Başkan’dan çok memnun olduklarını ve hızlı başladığını ifade ediyorlar. Ramazan’da bile dinamik çalıştığını herkes söyledi” dedi.

Projemizi götürdük

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara’da bakanlıklara gerçekleştirdikleri ziyaretlere ilişkin bilgiler verdi. Başkan Zeybek; “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Ankara’da Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda ve Ulaştırma Bakanlığı’nda temaslarımız oldu. Sahipata Mahallemizde yarım kalan bir Kapalı Spor Salonumuz vardı. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'na bu konuyu ilettik. Oranın takipçisi olacağız. Daha önce Gençlik Spor Bakanımız tamamlanacağı talimatını vermişti. Çevre Şehircilik Bakanımıza vekillerimizle beraber gittiğimizde eski Devlet Hastanemizin arka kısmındaki Cirit Kayalığında Millet Bahçesi projemiz vardı. O projemizi de götürdük. Sağ olsun Çevre Şehircilik Bakanımız bunun TOKİ kanalıyla yapılması talimatını verdi."

Takipçisi olacağız

Başkan Zeybek, “Bakanımız buraya geldiğinde kendisini de ifade ettiği üzere İmaret ’in arkası ve Mısri Mahallesinde ilk etapta 500’er konutluk Kentsel Dönüşüm Projelerimiz vardı. Oranın takipçisi olduğunu ve biran önce başlanılması gerektiğini söyledi. Sayın Bakanımız Afyon’a geldiğinde İscehisar’a giderken eski Müze’mizin yerini gördü ve burası nedir diye sorduğunda buranın müze olduğunu, yeni müzenin tamamlandığında müzenin oraya taşınacağını iletmiştik. Eski müzenin bulunduğu alanda yapılaşmaya müsaade etmememizi istedi. Gerekirse burayı arsa ile takas edin olmazsa bedelini ödeyerek yeşil alan, olarak ihdas edin dedi. Öyle bir şey yaptığımızda o yöre de ciddi bir nefes alacak” dedi.

Verimli bir çalışma oldu

Görüşmelerin verimli geçtiğini dile getiren Başkan Zeybek, “Ulaştırma Bakanımıza gittiğimiz de ise AFRAY projemizi kendilerine anlattık. Projelerimize çok sıcak baktı. Her türlü desteği vererek yapacaklarını ifade ettiler. Hafif raylı sistemin Termal bölge Ömer -Gecek havzasından başlayarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi,  Mecidiye Mahallesi, Millet Caddesi,  Kurtuluş Caddesi, Konya Şuhut Yol ayrımına kadar 16- 17 km’lik mesafe olduğundan bahsettik. Sanat yapılarının olmadığını, düz bir arazi olduğunu kendisine ilettik. Sağolsun destek vererek “bizim için kolay bunu da yaparız biz ” ifadelerini kullandı.  Askeri Havaalanı'nın sivil uçuşlara açılması konusunda da Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu bu işin takipçisi olacaklarını ifade ettiler. Havaalanı'nın sivil uçuşlara açılması halinde hafif raylı sistemi Askeri Havaalanı’na kadar uzatmayı düşünüyoruz. Bakanlıklar düzeyindeki ziyaretlerimizde Afyonkarahisarımız adına çok verimli geçti”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı