Önce yaya !

İçişleri Bakanlığı 4 Mart 2019 tarihinde 81 İl Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığına genelge göndererek trafikte yaya önceliğine dikkat çekti. Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri ise yaptıkları çalışma ile pes dedirtti

Önce yaya !
Önce yaya ! Admin
Bu içerik 818 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgede trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için hazırlanan “Önce Yaya" görsellerini sürücülerin görebileceği şekilde illerde yaya ve okul geçitleri önüne çizilmesini istedi. Şeritlere ve geçiş çizgilerinin önüne çizilecek olan bu görseller sayesinde sürücülere, önceliğin yayalarda olduğu uyarısı yapılacak. Trafik uygulamasına ilk defa giren bu düzenlemenin sürücülere ve yayalara doğru anlatılması gerektiğine dikkat çekilen genelgede; trafikte yaya önceliği farkındalığının oluşturulabilmesi için Bakanlık tarafından 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edildiği, 81 İlde eş zamanlı “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” kampanyası başlatıldığı belirtildi.

Rampa yapılmalı

Afyonkarahisar Belediyesi’de bu kapsamda yaptığı asfaltlama çalışmalarında genelgeye uyarak yaya geçitlerine görsel temalar yerleştirdi. Afyonkarahisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ise kentin değişik noktalarındaki eskiyen çöp sepetlerini yenileriyle değiştirmeye devam ediyor. Ekiplerin Gazlıgöl Caddesi üzerinde yaptığı bir çalışma ise tepki topladı. Yaya geçidinin tam ortasına denk gelen kaldırım üzerine yerleştirilen çöp sepeti özellikle engelli vatandaşların geçişlerine engel oluyor. Ayrıca engelli vatandaşlar tarafından da rampa yapılmaması tepki çekti. Durumdan rahatsız olan engelli vatandaşlar bu durumun düzeltilmesini yaya kaldırımlarına kendileri için engelli rampası yapılmasını da istediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı