Madalya’ya doymuyor

Gaziantep’te yaşayan 14 yaşındaki atlet Buse Mayda, son 3 yıldır katıldığı yarışmalarda 4’ü Türkiye Şampiyonluğu olmak üzere toplam 33 madalya kazandı. Toplam 23 altın madalyası bulunan Buse’nin hedefi dünya şampiyonasında altın kazanmak.

Madalya’ya doymuyor
Madalya’ya doymuyor Admin
Bu içerik 782 kez okundu.

Şehit İsa Karakaş İlköğretim Okulu 6. sınıfta beden eğitimi öğretmeni tarafından atletizmdeki yeteneği keşfedilen Buse Mayda, 3 yılda 35 yarışmaya katıldı. Yarışmaların büyük bir kısmından madalya ile dönen Buse Mayda, koştuğu 800-1500 metre yarışmalarında başarılı sonuçlar elde etti. Katıldığı yarışmaların 33'ünden madalya kazanan Buse'nin 4 Türkiye Şampiyonluğu da bulunuyor. Madalyalardan 23'ü altın olan genç atletin tek hedefi ise Dünya ve Avrupa şampiyonalarında Türkiye'yi temsil etmek.

Uluslararası yarışmalarda da altın madalya kazanmak için antrenmanlarını sürdüren Buse Mayda, "Yaklaşık 3 yıldır atletizmle uğraşıyorum. 6. sınıftayken beden öğretmenim Mehmet Sümbül beni bahçede koşarken görmüş ve yeteneğimi fark etmiş. Daha sonra beni şu anki antrenörüm Meral Şahin hocaya yönlendirdi. Sonrasında antrenmanlara başladım. İlerlemeye başladım. Antrenörüm beni Gaziantep'teki yarışlara dahil etti ve yarışlara katıldım. Daha sonra ilerlemeye başladım” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor