Hedef Türkiye şampiyonluğu

Eskrim sporuna başlayalı henüz iki yıl olmasına rağmen kısa sürede büyük mesafeler kat ederek başarılı dereceler elde eden Hülya Duru Özbek, rotayı Türkiye Şampiyonası’na çevirdi.

Hedef Türkiye şampiyonluğu
Hedef Türkiye şampiyonluğu Admin
Bu içerik 718 kez okundu.

Spora 2017 yılında Afyon Eskrim Kulübü’nde başlayan Bahçeşehir Koleji 4. sınıf öğrencisi Hülya Duru Özbek, antrenörleri Özlem Akkaya ve Alparslan Öztürk nezaretinde aralıksız sürdürdüğü çalışmalar sonunda katıldığı müsabakalarda Afyonkarahisar il Birinciliğini kazandı.

İl şampiyonu olduktan sonra Türkiye Şampiyonaları’nda Afyonkarahisar’ı temsil etmeye başlayan genç sporcu, Antalya’da düzenlenen Uluslararası Çocuk Turnuvası’nda ilk kez böylesine önemli bir organizasyona katılmasına rağmen ilk 16 sporcu arasına girmeyi başardı. Madalyayı bir maçla kaybeden ancak büyük tecrübe kazanan Hülya Duru Özbek, Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından önümüzdeki ay içerisinde Sivas’ta düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nın hazırlıklarını büyük bir inanç ve azimle sürdürüyor.

Bayanlar U10 Epe kategorisinde müsabakalara katılan ve ilerisi için umut vaad eden genç sporcu Hülya Duru Özbek’e öğretmenleri ve okul yöneticileri de büyük destek veriyor.

 

 

İl şampiyonu olan Hülya Duru Özbek’in hedefi Türkiye Şampiyonası’nda dereceye girebilmek.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor