Afyon’u tanıtacağız

limizin güzelliklerinin ve değerlerinin farklı fotoğraf sanatçıları tarafından vizöre aktarılarak unutulmaz anların ortaya çıkabilmesi amacıyla ilki geçen yıl düzenlenen Uluslararası Afyon Frig Foto Fest’in ikincisi 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak

Afyon’u tanıtacağız
Afyon’u tanıtacağız Admin
Bu içerik 731 kez okundu.

2018 yılı içerisinde düzenlenen fotofestte 435 olan katılımcı sayısının 2019 yılında 500’ün üzerinde olması beklenmekte. Katılımcıların yapacağı gezilerle Afyonkarahisar’ın tüm yönlerini yansıtan karelerin çıkması beklenmekte. Katılımcılar bir yandan fotoğraf makineleri ile görüntü alırken bir taraftan doğa ile bütünleşecek diğer yandan Frig kültürü ile tanışarak tarihte adeta bir yolculuk yapacaklar. Etkinlik müddetince Afyonkarahisar  halkıyla olan temasları sonucu özellikle gezilerin yapıldığı yörenin turistik gelişimine de katkı da bulunacaklar. Festival için özel tasarlanan web sitesi ile hem Afyon Frig Fotofest’in, hem de festival müddetince geziler düzenlenen yerlerin hem de Afyonkarahisar’ın diğer tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin tanıtımı yapılacak.

Önemli katılımcılar

Etkinlik boyunca çekilen videolar ve fotoğraflar etkinlik web sitesinden, sosyal medya hesaplarından ve katılımcıların sosyal medya hesaplarından yayınlanarak Afyonkarahisar’ın ve etkinliğin dijital platformda tanıtımını sağlayacak. Etkinliğe çağırılan özellikle Coşkun Aral gibi dünyaca ünlü gazeteci ve fotoğraf sanatçısının olması ve etkinliğin uluslararası boyut kazanması için FIAP Uluslararası Kabul Patronajının yapılması tanıtımı ve uluslararası platforma taşınması açısından önemli. Ayrıca fotofest sonrası bastırılacak almanak 81 il ve yabancı misyon şefliklerine ve büyükelçiliklere dağıtılarak ilin tanıtımına katkıda bulunacak. Bu yıl ki fotofeste 2018 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülü sahibi İzzet Keribar’da katılacak. Foto fest Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası destekleri Afyon Frig Fotoğraf Derneği tarafından organize ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazaların önüne geçilecek
Kazaların önüne geçilecek
Sonuçlar temiz çıktı
Sonuçlar temiz çıktı