Rakibini 4’e katladılar

541 üyenin bulunduğu Afyonkarahisar Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasının genel kurulu hafta sonunda yapıldı. Başkanlık için iki adayın yarıştığı genel kurulda Erdal Sayar’ın desteklediği Serhat Gümüş’ün listesi rakibine fark atarak seçimi kazandı

Rakibini 4’e katladılar
Rakibini 4’e katladılar Admin
Bu içerik 1515 kez okundu.

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasının olağan genel kurulu hafta sonunda kendi binasında yapıldı. İki gün süren genel kurulun ilk gününde görevi bırakan Kadir Arık ve ekibinin üç yılık çalışmaları üyeler tarafından kabül edilerek aklanırken, Pazar günü de üyeler aday olan listelere oylarını kullandılar. Sabah saat 08.00’de başlayan oy kullanma işlemi 17.00’ye kadar sürdü.  Başkanlığa seçilen Serhat Gümüş yaptığı açıklamada; “Seçimimiz ekibimiz lehine sonuçlanmıştır. Bize inanan bize güvenen seçime katılan katılamayan tüm meslektaşlarıma şahsım ve kurul üyelerim adına ayrı ayrı teşekkür ederim. Rabbim mahçup etmesin. Mesleğimize ve Meslektaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

ERDAL SAYAR FARKI

Afyonkarahisar merkez ve ilçelerde görev yapan Mali Müşavirler odasına kayıtlı 541 üyeden 417 oylarını kullandılar. Başkan adayı Yusuf Tür’ün listesi 94 oy alırken, Erdal Sayar’ın desteklediği Serhat Gümüş’ün listesi 320 oy aldı. Uzun yıllar Afyonkarahisar Oda Başkanlığı görevini yaptıktan sonra TÜRMOB Disiplin Kurulu Genel Sekreterliği görevine seçilen Erdal Sayar kongreyi ODAK’a değerlendirdi. Sayar, “Mübarek Ramazan ayında yapılan kongremize üyelerimizden 121 arkadaşımız nasıl olsa Erdal Sayar’ın listesi seçimi kazanır diye oy kullanmaya katılmadılır. Tüzüğümüz gereği yapılan hesaplamada karşı listeden başkan adayı olan arkadaşımız yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Bizde olan seçim sistemi hiçbir oda ve derneğin seçim sisteminde yok. Aslına bakılırsa kazanan listenin görev alması gerekiyor. Bu durumun genel merkez düzeyinde düzeltilmesi gerekiyor” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

YÖNETİM KURULU

Serhat Gümüş

Naci Yıldırım

Kadir Karaağaç

Esengül İnkaya

Yusuf  Tür

 DEETİM KURULU

Hasan Demirel

Volkan Hamamcı

İbrahim Başaran

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazaların önüne geçilecek
Kazaların önüne geçilecek
Sonuçlar temiz çıktı
Sonuçlar temiz çıktı