Kulakların pasını sildiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği Bölümü öğrencileri “II. THM Bölümü Çalgı Sınıfları Etkinliği” kapsamında bireysel olarak bir dizi dinleti gerçekleştirdiler.

Kulakların pasını sildiler
Kulakların pasını sildiler Admin
Bu içerik 548 kez okundu.

Doç. Servet Yaşar, Öğr. Gör. Osman Fethi Ark, Öğr. Gör. Eyüp Koca, Öğretim Elemanları Ahmet Özen, Emrah Kalın, Murat Gülbitti, Veli Yöntem ve Süleyman Arıkan’ın öğrencileri bir yıllık müfredat kapsamında öğrendiği yöresel icra tekniklerine ilişkin bilgi ve birikimlerini hafta boyunca sahnede sergilediler. Ayrıca, etkinliklere Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarından davetli olarak katılan Öğr. Gör. Dr. Zeynel Demir’in bağlama ile Öğr. Gör. Dr. Mahmut Karagenç’in kaval ile ve Öğr. Gör. Dr. Özgür Çelik’in ise kabak kemane ile sergiledikleri performanslar dinleyicilerden büyük beğeni aldı. Konservatuvar binası içerisinde yer alan ve ayrı bir sahne atmosferi veren  “Konser Sokağı”nda gerçekleşen etkinliklere, üniversite dışından da dinleyicilerin ilgisinin yoğun oldu.

Konserler devam edecek

Öte yandan Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı öğrencileri tarafından yaylı çalgılar konseri gerçekleştirildi. AKÜ Devlet Konservatuvarı Dr. Öğretim Üyesi Hicret Tevhide Çöl tarafından hazırlanan konserde Türk ve Batı müziği bestecilerinin eserleri büyük bir beğeni aldı. Geleceğin sanatçı ve akademisyenlerinin erken yaşta sahne adabını öğrenmeleri ve tecrübe edinmeleri bu ve benzeri konserler ile gerçekleşeceği Çöl, tarafından ifade edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı