Bu okul çok farklı

Afyonkarahisar TOKİ Fatma Aliye Hanım Anaokulu, Asım Kocabıyık Anaokulu ve Emine Efioğlu Anaokulu minik öğrencileri, Eko-Okul Projesi kapsamında atık malzemelerden elde ettikleri ürünleri ve kostümleri defilede beğeniye sundu.

Bu okul çok farklı
Bu okul çok farklı Admin
Bu içerik 2184 kez okundu.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü Eko- Okul Projesi kapsamında Afyonkarahisar Toki Fatma Aliye Hanım Anaokulu, Asım Kocabıyık Anaokulu ve Emine Efioğlu Anaokulu öğrencileri atık malzemelerden ürettikleri kostümleri göstermek için bir defile düzenledi. Minik öğrencilerin robot, çiçek ve prenses olduğu defilede amaç her atığın geri dönüştürülebileceğine dikkat çekmek oldu. ‘Her Atık Çöp’ değildir sloganıyla Park Afyon AVM’de düzenlenen defilenin sonunda yine atık malzemelerden elde edilen ürünlerin görücüye çıktığı bir sergi açıldı. Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın katılımıyla açılan sergide çöpten üretilen birçok materyal dikkat çekti.

Yalçın teşekkür etti

Sergiyi gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, geri dönüşümün son yıllarda öneminin arttığını söyledi. Yalçın konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sıfır atık son zamanlarda ülke genelinde önem kazandı. Bizzat devletimizin uygulamış olduğu bir projedir. Kullanmış olduğumuz malzemeleri doğaya bırakırsak hem doğaya zarar vermiş oluruz hem de atıkları çoğaltmış oluruz. Biz burada farkındalık oluşturmak adına Afyonkarahisar’da anaokullarımızın düzenlemiş olduğu bu sergiyi hem bir defilenin açılışını yaptık. İnşallah ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olur. Eğitim sadece okullarda yürütülen bir süreç değil aynı zamanda toplumun içinde de ailenin içerisinde de var olan bir süreçtir. Ben bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.” Gün boyu açık kalan sergi ve düzenlenen defileyle ilgili bilgiler veren TOKİ Fatma Aliye Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı Semra Karakaya da, Eko- Okul Projesini 3 anaokulu olarak 2 yıldır uyguladıklarını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı