Mesleğe ilk adımı attılar

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi öğrencileri, düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını alarak mesleğe ilk adımlarını attılar.

Mesleğe ilk adımı attılar
Mesleğe ilk adımı attılar Admin
Bu içerik 1959 kez okundu.

Atatürk Kongre Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Serdar Köken, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek ile birlikte fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri katıldı.

Milletin emrinde olun

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek ise mezun olan yeni veteriner hekimleri Türk milletinin hizmetine gönderdiklerini vurguladı. Öğrencilere son bir öğüt vermek istediğini belirten Civelek, “Sizlere son bir ders değil de son bir öğüt vermek istiyorum; her daim bu aziz milletin emrinde ve hizmetinde olunuz. Biliniz ki milli ve manevi değerlerine sahip çıkan toplumlar ancak yükselirler. Bu bağlamda her adımınızı düşünerek atınız, aklınızı ve fikrinizi kimsenin iradesi altında bırakmayınız. İşinizi en doğru şekilde yaparak Türkiye Cumhuriyeti devletinin sadık bir vatandaşı olunuz” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz bizlere güç veriyor

Veteriner Fakültesi olarak eksiklikleri olduğunu ancak tüm eksikliklere rağmen büyük bir özveri gösterildiğini dile getiren Civelek, “Alınması gereken mesafe varılan noktadan ileridedir. Bu açıdan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Karakaş’a teşekkür etmek istiyorum. Göreve geldiği kısa süre zarfında fakültemizi yakından tanıdığını ortaya koymuştur. İhtiyaçlarımızı en az bizim kadar iyi bilmektedir. Veteriner Fakültesinin de Afyonkarahisar ve bölge için ne kadar önemli bir birim olduğunu gittiği her yerde vurgulamıştır. Bu da bizlere güç vermiştir. Bu durum alınması gereken mesafenin kısa zamanda aşılacağının kısa bir kanıtıdır” dedi. AKÜ Veteriner Fakültesi ikinci dönem mezunlarından olan Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ise AKÜ Veteriner Fakültesinde okumanın kendisi için bir ayrıcalık olduğunu, çünkü üniversite ve fakülte yönetimlerinin meslek öğretmenin yanında kendisine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın getirdiği karakteri de kattığını kaydetti.

Önemli katkıları oldu

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise Veteriner Fakültesinin üniversite için en önemli fakültelerden birisi olduğunu ifade etti. Karakaş, “Veteriner Fakültesi bizim en önemli fakültelerimizden birisi olarak, kurulduğu yıldan itibaren vermiş olduğu mezunlar ve yapmış olduğu çalışmalar ile birlikte ilimize ve ülkemize önemli katkılarda bulunmuş fakültelerden birisi durumundadır. Bu anlamda hem ülkemizin hayvancılık politikaları, hem de bölgemizin ve ilimizin özellikleri açısından üniversitemizin en önemli fakültelerinden birisi olarak görüyoruz. Dekanımızın da ifade ettiği gibi önem verdiğimiz, üniversite-sanayi ve üniversite-şehir işbirliği içerisinde önemli gördüğümüz fakültelerimizden birisi olacak ve politikalarımız bu doğrultuda şekillenecektir” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Fatih Mehmet Birdane tarafından mezun olan öğrencilere Veteriner Hekim Andı okutuldu. Daha sonra ise dereceye giren öğrencilere plaket takdim edilerek, mezun öğrencilere temsili diplomaları verildi. Mezun öğrenciler tarafından gerçekleştirilen birçok etkinliğin ve slayt gösterilerinin ardından mezun öğrencilerin kep atmasıyla tören sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı