2,5 milyon TL’lik hibe

Sandıklı Belediyesi yaptığı projelerle hibeleri almaya devam ediyor. 2017 yılı içerisinde plan ve programı yapılan Hüdai Kaplıcaları alt yapı düzenlemesi kapsamında; yaklaşık maliyeti KDV dahil 15 milyon 826 bin TL olan işe, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2,5 Milyon TL’lık 1. Etap çalışmalarında kullanılmak üzere hibe aktarıldı

2,5 milyon TL’lik hibe
2,5 milyon TL’lik hibe Admin
Bu içerik 1188 kez okundu.

Zaman içerisinde zayıflayarak yıkılmaya yüz tutmuş 700 tonluk su depoları, Hüdai Kaplıcası ve Otellerin ihtiyacı karşılayamaz noktasına gelmişti. Şimdi her birisi 1500 tonluk sıcak ve soğuk su olmak üzere çağın gereksinimlerine uyan modern kuyular yapılarak Ramazan ayı içerisinde vatandaşların kullanımına sunulacaktır.

Çalışmaya devam edeceğiz

Bunun yanı sıra proje kapsamında Hüdai Kaplıcaları içerisinde yer altı tüneli yapımı bulunmakta olup, tünel içerisinde yağmur suyu hattı, kanalizasyon hattı sıcak ve soğuk su hatları, yol kaldırım işleri yapımı, sokak ve cadde aydınlatma işleri bulunacaktır. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Kaplıcalarımızda Turizm Bakanlığımızdan 2.5 Milyon hibe ile yaptığımız Belediye tesislerimiz ve otellerimizin sıcak ve soğuk su ihtiyacını karşılayacak modern depolarımızı hizmete alıyoruz. Daha güzel bir Sandıklı için durmadan çalışmaya devam. 50 yıl kullanılacak bir hizmet daha.” İfadelerine yer verdi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazaların önüne geçilecek
Kazaların önüne geçilecek
Sonuçlar temiz çıktı
Sonuçlar temiz çıktı