Hukuki değil siyasi bir karar

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik kararı hakkında bir açıklama yaptı.

Hukuki değil siyasi bir karar
Hukuki değil siyasi bir karar Admin
Bu içerik 522 kez okundu.

Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı kararının hukuki değil, siyasi bir karar olduğunu söyleyen Genel Başkan Gültekin Uysal, “Bu defa da ülkemizde cüppeli darbe cereyan etmiştir. Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı karar bizler için hukuki değil siyasi bir nitelik taşımaktadır. Bu nedenle de hukuki bir değerlendirme yapma gereği duymamaktayız. Yüksek Seçim Kurulu dün aldığı kararla, daha önce defaatle ikaz ettiğimiz halde, YSK’nın meşruiyetinin sorgulanmasına sebep olmuştur.

Her yol mübah

“İktidar Partisi ve Genel Başkanı Erdoğan, baskı ile YSK kararı özelinde kazanmış olsa da siyasal olarak kaybetmiştir” diyen Uysal, “ Daha da önemlisi kendi hırs ve kazançlarını milletin menfaatlerinin önünde gören bu zihniyet “kazanmak için her yol mübah” anlayışını benimsediğini, kazanmak için her türlü değer ve inançlarını çiğneyeceklerini bu karar vesilesiyle beyan etmiştir. 31 Mart Seçimleri’nde, iktidarın başını çektiği “sandık demokratları” sandıktan çıkan sonuçlara dahi razı gelmemiştir”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor