Advert

Türkiye sizinle gurur duyuyor

2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu. Devlet Madalya ve Nişanlar Yönetmeliğine istinaden Cumhurbaşkanlığı Makamınca Devlet Övünç Madalyaları 81 ilde eş zamanlı törenle şehit yakınlarına tevcih edildi.

Türkiye sizinle gurur duyuyor
Türkiye sizinle gurur duyuyor Admin
Bu içerik 464 kez okundu.

Bu kapsamda Afyonkarahisar’da da Vali Mustafa Tutulmaz’ın katıldığı törenle 5 şehit yakınına Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Tevcih Edildi. Valilik Toplantı Salonunda yapılan törene Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve şehit yakınları katıldılar.

Bedelini birlikte ödüyoruz

Devlet Övünç Madalyası ve Beratlarının tevcih töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün Türkiye’nin her ilinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratları şehitlerimizin ailelerine tevcih edilecek. Aynı anda olması ve ramazan ayının ilk günü olması dolayısıyla ayrı bir anlam ifade ediyor. Değerli şehit yakınlarımıza tevcih edilecek bu madalya milletimizin minnettarlığının, şükranının bir göstergesidir. Sizlerin evlatları, eşiniz, yakınınız bu vatan için şehit oldu. Bu vatanı vatan yapan şehitlerimizin şehadetidir. Tarih boyunca bu topraklarda kalabilmenin, bu topraklara sahip olmanın hep bedelini ödüyoruz. Bu dönemde de bu bedeli sizin evlatlarınız ödedi. Ödemeye de devam ediyoruz. Daha dün bir şehidimizi İscehisar ilçesi Çalışlar köyünde toprağa verdik. Bir diğer hemşehrimizi Ankara’da ebediyete uğurladık. Bu topraklar tarih boyunca her dönem sıkıntılı topraklar oldu. Herkesin gözünün üzerinde olduğu topraklardır. Bunu da bir bedeli var. İşte bu bedeli zaman zaman hep beraber ödüyoruz. Bundan sonra da benzer sıkıntıların devam edeceğini verilen mücadelede görebiliyoruz” dedi.

Operasyon yapılacaktı

15 Temmuz darbe teşebbüsünü hatırlatan ve milletimizin bu konuda gösterdiği fedakarlığın önemine değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Etrafımız başta Suriye olmak üzere İran, Irak olsun yukarıda Ukrayna olsun karışık durumda. Bu ülkelerin karışıklığının ülkemize hep bir yansıması oluyor. İşte 15 Temmuz’u yaşadık. 15 Temmuz aslında ülkemizin işgal hareketinin başlangıcıydı.  Eğer başarılı olunsaydı ülkede bir iç savaş zuhur edilecekti. Yani plan o şekildeydi. Bunun sonucunda da aynen Suriye’de olduğu gibi Türkiye üzerinde operasyon yapılacaktı. Ülkemizin haritası değişecekti. İşgal edilerek farklı farklı uygulamalar olacaktı. Yani Suriye’de denenen neyse benzeri ülkemizde denenecekti. Yine şuanda birçok ülkede darbeler, darbelere teşebbüsler görüyoruz. İşte 15 Temmuz’da yaşanan aslında bir benzeri. Bizim kahraman milletimiz ben gerekirse vatan uğruna şehit olurum, gerekirse gazi olurum dedi. Şükür 15 Temmuz’a meydan verilmedi. Benzer şekilde iç güvenlikte devam eden sıkıntılarımız var. Şuanda iyi bir konuma doğru ilerliyoruz. Ancak bunun da bir bedeli var. Bu bedeli hep beraber ödüyoruz” diye konuştu.

 

Kapıya kadar uğurladı

Törende Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Şengül, Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Yunus Çiçek, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Abdil Kılınç, Şehit Piyade Uzman Çavuş İbrahim Imış, Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Cumali Sarıtaş’ın yakınlarına Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Tevcih edildi. Vali Mustafa Tutulmaz tören sonunda şehit yakınlarına araçlarına kadar eşlik ederek onları yolcu etti.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X

Notice: Undefined variable: time_q in /var/www/vhosts/afyonkarahisar.com.tr/httpdocs/theme/default/main.php on line 719
Üniformalı teröristler
Üniformalı teröristler
Akrones çalışanları eğlendi
Akrones çalışanları eğlendi