12 DABO Şöleni Afyon’da

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) faaliyetleri kapsamındaki 15. Türkiye Ligi Şölenlerinin ikinci basamağı 17-19 Mayıs tarihlerinde Afyonkarahisar’da yapılacak.

12 DABO Şöleni Afyon’da
12 DABO Şöleni Afyon’da Admin
Bu içerik 1056 kez okundu.

Doğu Grubu, Kuzey Grubu ve Batı-Güney Grubu şeklinde organize edilecek şölenlere, 24 ilden yaklaşık 300 sporcu katılacak. Şölenlere katılacak isimler, 12 DABO sporcu taramalarından seçilen 2007 ve 2008 doğumlu sporcular arasından belirlenecek.12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda her yıl organize edilen ve artık geleneksel bir hal alan Türkiye Ligi müsabakalarının ilki, Doğu Grubu 3-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Batman’da gerçekleştirilmişti.

BÖLGE KARMALARI

BELİRLENECEK

Oynanacak müsabakalar sonunda TBF tarafından seçilecek sporculardan bölge karmaları oluşturulacak ve Türkiye Ligi Final şöleninde bu karmaların oluşturduğu takımlar bölgelerini temsil etmeye hak kazanacak. 12 Dev Adam Basketbol Okulları Türkiye Ligi Şöleni Batı-Güney Grubu müsabakaları 17-19 Mayıs tarihleri arasında Afyonkarahisar’da, Kuzey Grubu 24-26 Mayıs tarihleri arasında Samsun’da, Türkiye Ligi Finalleri ise 11-13 Haziran tarihleri arasında Ankara’da organize edilecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı