HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI

Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde Ebeler ve Hemşireler gününü kutladı. Hastane çalışanlarının hazırlamış olduğu proğramda personel yapılan çekilişler ile ödüllendirildi

HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI
HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI Admin
Bu içerik 604 kez okundu.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde Ebeler ve Hemşireler gününü kutladı. Kutlamaya Kamu Hastaneleri Başkanı Op. Dr. Kadir Gökhan,  Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr.Mehmet Duran, Devlet Hastanesi Başhekim yardımcıları, Hastane yöneticileri ile çok sayıda hemşire ve ebeler katıldı.

EMEĞİNİZ BÜYÜK

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açış yapan Başhekim Op. Dr.  Mehmet Duran “ Ebelerimiz ve hemşirelerimiz sağlık kuruluşlarının temel taşlarıdır. Onlarsız sağlık hizmeti olamaz. Hastanemizin başarısında en önemli görevi yürüten tüm ebe ve hemşirelerimizin bu güzel gününü kutluyorum” dedi.  Başhekim Op. Dr. Mehmet Duran’dan sonra konuşan Kamu Hastaneleri Başkanı Op. Dr. Kadir Gökhan, “İl Sağlık Müdürümüz Sayın Valimizin başkanlığında yapılan toplantıya katıldığından dolayı aranızda bulunamadı.  Bir cerrah olarak söylüyorum. Yaptığımız ameliyatta hasta üzerinde bulunan sekiz on parmağın ikisi bizimse geri kalan parmaklar sizlerindir. İnsan sağlığında sizlerin emeğinizde payınızda büyüktür.  Tüm ebe ve hemşirelerimizin bu özel günü canı gönülden kutluyorum.”dedi.

KENDİLERİ HAZIRLADILAR

Devlet Hastanesinde görev yapan çoğunluğu ebe ve hemşireden oluşan personelin tarafından düzenlenen etkinlikte ilkolarak resim, makale ve şiir dalında düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Daha sonra işaret dili ile personel tarafından şarkılar seslendirildi. Hastanede çalışanlar için açılan bağlama kursuna katılanla salonda bulunanlara konser vererek yorğunluklarını aldılar. 54 Emektar ebe ve hemşirelere plaket takdimi yapıldı. Ebe ve hemşireler toplu olarak yaş pasta kestiler  “Gülsüm’ün kısmeti” isimli tiyatro yunu sahnelendi.   Kutlamalar verilen kokteyle son buldu.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı