Olumsuz bir durum yaşamadık

Vali Mustafa Tutulmaz Çay ilçesinde mahalle ve köy muhtarları ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu, ilçe müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Olumsuz bir durum yaşamadık
Olumsuz bir durum yaşamadık Admin
Bu içerik 670 kez okundu.

Yılda en az bir kez tüm ilçeleri ziyaret ettiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Zor bir seçim sürecinin ardından muhtar olarak göreve başladınız. Muhtarlık seçimlerinin riski belediye başkanlığı seçimlerinden daha fazladır. Güvenlik tedbirlerini de muhtarlık seçimlerinde daha yoğun alıyoruz. Bu yıl şikâyetler ve itirazlar çok fazla oldu. Yüksek Seçim Kuruluna 9 köyün itirazı gitti. Geçmiş yıllarda belki bir ya da hiç olmuyordu. Ülke genelinde olumsuz sonuçlarda oldu. Cinayetle sonuçlanan olaylar yaşandı. İlimiz adına bu anlamda olumsuz bir olay yaşanmadı. Ancak seçimden iki gün sonra Işıklar kasabasında üzüntü verici bir olay yaşandı. Bu olay dışında bir sıkıntı yaşanmadı. Şükür iyi bir dönem geçirdik. Bu olumlu süreçte Kaymakamlarımız, Jandarmamız, Emniyetimiz ve tüm güvenlik güçlerimizin özverili çalışması var. Hepsine teşekkür ediyorum. Sizleri de zor bir seçim süreci sonrası gösterdiğiniz başarı için tebrik ediyorum. Yeni görevleriniz hayırlı olsun diyorum” dedi.

Herkese eşit olun

Muhtarlığın kadim bir görev olduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Kamu görevi açısından neredeyse en eski görevlerden birisidir. Bulunduğu beldenin, köyün temsilcisi, o yerin kamuya karşı elçisi aynı zamanda kamunun da o yere ait elçisidir. Karşılıklı anlayış içerisinde talepleri bize getiren ve bizim taleplerimizi karşı tarafa ileten, o beldenin asayiş ve güvenliğinden birinci derecede sorumludur. Güvenlikten kastımız huzur ortamını oluşturmaktır. Eskiden bazı sorunlar muhtar önderliğinde vatandaşlar arasında çözüme kavuşturulurdu. Ancak zaman içerisinde vatandaşlar üzerinde muhtarın etkisinin azaldığını görüyoruz. Muhtarlarımızın herkese eşit muamele yapması gerekir. Artık sizler herkese karşı sorumlusunuz. Bu kişi seçim öncesi sizin rakibinizde olsa sizler yapacağınız hizmetlerde o kişinin de hakkını korumakla görevlisiniz” diye konuştu. Vali Mustafa Tutulmaz toplantıda kendisine iletilen istek, talep ve sıkıntıları dinledi, bazı sorunlara çözümler üretirken bazı konularda da gereğinin yapılması için ilgili kurum ve kuruluşlara talimatlar verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor