ATSO, ÇEVRECİ PROJESİ İLE ÖDÜL ALDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ilk kez bu yıl gerçekleştirilen Oda ve Borsa Proje Yarışması’nda çevreci projesi ile kategorisinde ilk 5’e girerek ödül aldı.

ATSO, ÇEVRECİ PROJESİ İLE ÖDÜL ALDI
ATSO, ÇEVRECİ PROJESİ İLE ÖDÜL ALDI Admin
Bu içerik 1832 kez okundu.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen Oda ve Borsa Proje Yarışması’nda büyük başarı kazandı. “ATSO Hizmet Binasında Güneş Enerjisi Kullanımının Yaygınlaştırılması” başlığını taşıyan proje kapsamında ATSO’nun Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteği ile önce fizibilite projesi hazırladığı, ardından iki adet Güneş Enerjisi Santrali projesini uyguladığı belirtildi. Güneş Enerjisi Santrali’nin Afyonkarahisar’daki diğer kurum ve kuruluşlara örnek olduğu hatırlatılan proje sunumunda, yenilenebilir enerji ve tasarruf üzerinde yoğunlaşıldığı kaydedildi; buradan hareketle ATSO hizmet binası için Yeşil Bina Sertifikası’na başvurulduğuna dikkat çekildi. ATSO’nun projesi, kendi kategorisinde Türkiye genelinde ilk 5’e girerek ödül kazandı.

10. KALKINMA PLANI’NA ATIF YAPILDI

ATSO tarafından TOBB’a iletilen proje dosyasında şu vurgular yer aldı: “Projemiz ile enerji kullanımında yenilenebilir kaynakların kullanılması, çevreye olumsuz etkilerin azaltılması, enerji kullanımında çeşitlilik sağlanması, modern ve yenilikçi altyapıların tesis edilmesinin yanı sıra 10. Kalkınma Planı’nda yer alan ‘Sürdürülebilir Çevre’ hedefine Odamız özelinde ulaşılmasını sağlamak da projenin hedefleri arasındadır.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı