AÇAL’da mezuniyet coşkusu

İlimizin başarılı okulları arasında yer alan Ali Çağlar Anadolu Lisesi muhteşem bir mezuniyet törenine imza attı. Lisenin son sınıf öğrencileri hazırladıkları etkinliklerle göz doldurdu. Okul Müdürü Tevfik Öztürk, “Bu günün haklı gururunu yaşayan kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimi, öğrencilerimi ve yakınlarını tebrik ediyorum”

AÇAL’da mezuniyet coşkusu
AÇAL’da mezuniyet coşkusu Admin
Bu içerik 2077 kez okundu.

Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen kep atma törenine velilerinden ilgisi de son derece yoğun oldu. Lisenin son sınıf öğrencilere de bu özel gün için son derece güzel bir şekilde hazırlanmışlardı. Yaklaşık iki saat süren etkinlikte konuşan Ali Çağlar Anadolu Lisesi Müdürü Tevfik Öztürk, “Bu günün haklı gururunu yaşayan kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimi, öğrencilerimi ve yakınlarını tebrik ediyorum. Kıymetli veliler,  emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen, yürekleri sevgi dolu, hayata ve yüksek öğrenime hazır hale gelmiş bireyler olarak, sizlere tekrar takdim etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum”

Başarıyla temsil edeceksiniz

Okul Müdürü Tevfik Öztürk, “Sayın veliler, öğrencilerime yaklaşan Üniversite sınavlarında başarılar diler onlara olan desteklerinizin devamını temenni ederim. Değerli meslektaşlarım, bir anne, bir baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere de teşekkür ediyorum.  Sevgili Gençler, okula başladığınız ilk günden bugüne kadar, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet coşkusu yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizlerin, gelecekte okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi başarıyla temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Değerli gençler, bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk ‘Bütün umudum gençliktedir’ diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de bu umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum” dedi.

Size güvenimiz tam

Okullarının bir marka haline geldiğini dile getiren Öztürk, “Sevgili gençler; Sizlere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ sözünü hatırlatarak; meslek hayatınıza atıldığınızda, vatanını,  milletini, devletini, bayrağını, seven, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, dünya mazlumlarının yanında yer alırken zalimlerin karşısında dik duran insanlar olacağınıza inanıyorum.  Saygıdeğer misafirler Ali Çağlar Anadolu Lisesi, yarınların güçlü ve büyük Türkiye’ sini gerçekleştirecek insanların yetiştirildiği, Afyonkarahisarİlimizde marka haline gelmiş en önemli eğitim kurumlarından birisidir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki;  Okulumuz Afyon da en kaliteli eğitimi veriyor ve vermeye de devam edecektir.  Bu duygu ve düşüncelerle; sizleri saygıyla selamlıyor,  yaşantınız boyunca sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” Mezuniyet töreni toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.  Ahmet IŞIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı